Handleiding keuzedeel

Keuzedeel K 0432: Ervaringsdeskundigheid

 

Inleiding

Tijdens dit keuzedeel leer je je eigen ervaringen met psychische beperkingen in te zetten ten behoeve van de cliënt. In het kwalificatiedossier lees je een uitgebreidere omschrijving hierover.

Het leerarrangement voor dit keuzedeel is gemaakt in een Wkiwijs. De link vind je hier:

https://maken.wikiwijs.nl/165067/Keuzedeel_Ervaringsdeskundigheid

In dit leerarrangement staat alles wat je moet weten en wat je moet doen. Toch kan het handig zijn om deze handleiding te printen, bijv. voor je werkbegeleider op je BPV-adres. Zo kunnen zij lezen wat jij moet doen om dit keuzedeel met goed een goed resultaat af te ronden.

 

Begeleiding tijdens dit keuzedeel

Dit keuzedeel beslaat 720 uur. Dat betekent dat dit een erg groot keuzedeel is. De 720 uur is opgebouwd uit heel veel praktijk, het (zelfstandig) maken van opdrachten (beroepsproducten), twee eindopdrachten en een examen. Daarnaast krijg je ongeveer zes keer fysieke ondersteuning van de docent je je toegewezen hebt gekregen. Hij of zij kan hiervoor bijv. gastsprekers uitnodigen, excursies regelen of zelf inhoudelijke lessen of extra uitleg geven ten behoeve van dit keuzedeel.

Daarnaast kun je de docent online contacten op afgesproken momenten. Verder zijn keuzedelen altijd ter verrijking van je eigen interesses op professioneel gebied, wat betekent dat het vooral zelfstandig werken is.

Ook je werkbegeleider zal in beeld als begeleider tijdens de uitvoering van dit keuzedeel. Hij of zij zal toe moeten zien op eventuele producten die jij moet inleveren, waarbij het BPV-adres, of de cliënten/medewerkers, betrokken zijn geweest. Daarnaast zal er een assessor op je BPV-plek moeten worden aangesteld, die je Consortium examen gaat beoordelen. Het is dus heel belangrijk dat je dit vooraf allemaal meld aan je werkbegeleider. Het printen van deze handleiding en het delen op je BPV-adres (je werkbegeleider) is hierbij de eerste stap.

 

Planning

Je krijgt, als BOL-student, 4 uur in de week de tijd voor het werken aan dit keuzedeel. Je moet er ongeveer op rekenen dat je 24 weken met dit keuzedeel aan de slag bent. Ongeveer 12 weken voor werkproces 1 (deel A) en 12 weken voor werkproces 2 (deel B) In onderstaande planning zie je wat er in deze weken moet gebeuren.

In het volgende tabblad zie je de planning per week

 

Toetsing en/of eindopdrachten                   

Dit keuzedeel wordt afgesloten met een Consortium-examen

Daarnaast zullen er diverse opdrachten zijn ( twee eind-opdrachten en andere  beroepsproducten), waarop minimaal een voldoende gescoord moet worden. Hieronder staat in het schema wat er van je verwacht wordt.

 

Overzicht per leereenheid

Hieronder staat de printbare versie van de handleiding:

handleiding Erv deskh.docx