In bepaalde gevallen kunnen individuele afspraken worden gemaakt over de inhoud/invulling van je opleidingstraject; deze worden dan beschreven in een individueel plan. Je kunt geen activiteiten ‘overslaan’, wel kun je, door vergelijkbare activiteiten uit te voeren soms een vervangende beoordeling voor onderwijsactiviteiten krijgen. Hiervoor is vereist dat:
Opstromen naar niveau 4
Het komt voor dat tijdens het volgen van de opleiding Pedagogisch Medewerker Kinderopvang niveau 3 blijkt dat je hoogstwaarschijnlijk niveau 4 aan kunt en graag tussentijds wilt opstromen naar mbo-4 Gespecialiseerd Pedagogisch Medewerker of Onderwijsassistent. Dit is toegestaan onder de volgende voorwaarden:
Je stelt, in overleg met je SLB’er, een gemotiveerd verzoek op voor tussentijdse doorstroom naar niveau 4 en voegt hieraan je bewijzen toe: een resultatenoverzicht tot en met periode 3, een positief advies van je werkbegeleider en BPV docent en een positief advies van je SLB-er. Het verzoek moet je uiterlijk halverwege periode 4 indienen bij de teammanager van je huidige opleiding. Je verzoek wordt besproken in het voortgangs- en examenoverleg (VGO) van je huidige en eventuele toekomstige opleiding en er wordt een gezamenlijk besluit genomen. Je krijgt schriftelijk bericht van dit besluit. Houd rekening met extra kosten voor leermiddelen.
Versnellen binnen je opleiding
Het komt voor dat tijdens het volgen van de opleiding Pedagogisch Medewerker Kinderopvang (PMK), Gespecialiseerd Pedagogisch Medewerker (GPM) of Onderwijsassistent (OA) blijkt dat je bovengemiddeld presteert. Er is dan de mogelijkheid tot versnellen van de opleiding. Je kunt je opleiding met maximaal een half jaar inkorten. Je maakt dan een individuele planning voor alle studieonderdelen.
Versnellen is toegestaan onder de volgende voorwaarden:
Je stelt, in overleg met je SLB’er, een gemotiveerd verzoek op voor versnellen en voegt hieraan je bewijzen toe: het resultatenoverzicht tot en met periode 3, een positief advies van je werkbegeleider en BPV docent en een positief advies van je SLB-er. Het verzoek moet je uiterlijk halverwege periode 4 indienen bij de teammanager van je huidige opleiding. Je verzoek wordt besproken in het voortgangs- en examenoverleg (VGO) van je opleiding en er wordt een gezamenlijk besluit genomen. Je krijgt schriftelijk bericht van dit besluit.
Het voortgangsoverleg (VGO) controleert en stelt bovenstaande punten vast.
De aangetoonde onderwijsactiviteiten worden na de vaststelling van de beoordeling geregistreerd in StudieVolg.
Passend leertraject
Als je het reguliere studieprogramma niet kunt doorlopen door een chronische ziekte of andere belemmering, bieden we de mogelijkheid om een persoonlijk leertraject, PLT, te doorlopen. Samen met je studieloopbaanbegeleider en het BAT (begeleidings-adviesteam) wordt er dan naar gekeken hoe middels een aangepast programma de opleiding wel haalbaar voor je wordt.