Talenten en dromen

 
Doel
Je toekomst verbeelden met oog op je aspiraties, hoop en dromen.
Met deze opdracht werk je aan dit onderdeel van je LOB voortgang:
 
'Ik kan aangeven waar ik gepassioneerd over ben, én benoemen welke waarden belangrijk zijn voor mij, én deze om te zetten naar wensen voor de toekomst.'
 
Omschrijving
Als je goed weet wat je kwaliteiten zijn en waar je goed in bent wil je dromen over wat je daar allemaal mee zou kunnen. Dat gaan we in deze oefening onderzoeken. De leerlingen zitten in een kring, in stilte en eventueel met de ogen dicht.
 
Leg de volgende vragen voor:
“Stel je voor dat je tien jaar ouder bent. Echt alles is mogelijk en geld speelt geen rol. Je bent ergens in de wereld om een feest te geven, omdat je ontzettend tevreden bent over de afgelopen tien jaar. Vertel wat je ziet.
  • Waar ben je?
  • Met wie ben je?
  • Waar ben je trots op?
  • Wat heb je gerealiseerd?
  • Welke muziek is er?
  • Wat wordt er gegeten?
  • Wat heb je aan op dit feest?
  • Wie spreken je toe en wat vertellen zij over jou?
Je kunt overwegen om steeds een vraag te stellen en daarna 30 seconden stilte te laten vallen met tijd voor verbeelding.
 
Geef daarna 5 minuten om de verbeelding op te schrijven op het werkblad. Daarna kunnen er een aantal verhalen gedeeld worden.
 
Probeer in datgene wat ze vertellen te ontdekken wat ze nu werkelijk belangrijk vinden aan de droom. Geef dit als feedback aan hen terug. Wat 'hoor' je tussen de regels door? Wat geven ze ongemerkt aan als hun waarden?
 
Lever uiteindelijk het werkblad in via Seesaw in het mapje LOB.
 
Tijdsduur
Ongeveer 40 minuten
 
Aantal deelnemers
Je doet dit met de hele (coach)groep
 
Benodigdheden