WELKOM

Illustratie van Vectorjuice

Illustratie van Laura Callaghan

Illustratie van Tubik Studio

Illustratie van Laura Callaghan

Illustratie van Vectorjuice

Vandaag is jouw eerste werkdag bij WERKORAMA. Voordat je aan de slag gaat met jouw werkzaamheden, is het handig om een aantal dingen te weten. Aan de hand van de koppen waar, wat, waarover, waarom, wanneer, hoe en help, leid ik je even rond.


WAAR?

Hier! Je bent op een aantal samengestelde online pagina's die we ons digitaal werk-&-leer-traject noemen. Het zit ongeveer op dezelfde manier in elkaar als een les op school. Maar wat ga je dan doen?


WAT?

WERKORAMA is een digitale omgeving  werk-&-leer-traject, met werknemers, waar jij er nu één van bent. Ons werk gaat ook over werk. De opdrachten die je gaat maken zijn verdeeld over verschillende deelonderwerpen die met werk als hoofdonderwerp te maken hebben. Wanneer je het menu links helemaal uitklapt, door op de kleine pijltjes te klikken, kun je dit zien.

Nadat je alle opdrachten hebt gemaakt, zie je dat er drie 'vacatures' zijn voor deelnemers aan dit online-werk-traject bij WERKORAMA. Het werk dat je dan gaat doen en de opdrachten die hierbij horen, bereiden jou extra goed voor op het laatste onderdeel: het functioneringsgesprek.

Het functioneringsgesprek bestaat uit een aantal toetsvragen. Op die manier wordt er gekeken of je met de uitwerking van de opdrachten een goed resultaat hebt weten te bereiken.

Maar, zover is het nog niet! Waar gaan de opdrachten over?


WAAROVER?

"Geld maakt niet gelukkig." Over deze uitspraak is niet iedereen het eens! Het is een uitdrukking waarmee wordt bedoeld dat er meer dingen zijn in het leven dan geld, om gelukkig van te worden. Ook als het gaat om werk, hebben mensen verschillende reden om voor een bepaald beroep te kiezen.

 

 

"Geld maakt niet gelukkig, maar gelukkig heb ik geld."

~Voetbalbondscoach Dick Advocaat, 2017.

 

 


WAAROM?

Dit werk-&-leer-traject over verschillen die er tussen mensen ontstaan en bestaan, als gevolg van het werk dat zij (wel of niet) doen. Hieronder zie je een opsomming van wat je na het doorlopen van het werk-&-leer-traject zou moeten kennen en kunnen, dus de leerdoelen. 

 

Na het doorlopen en uitwerken van dit leerarrangement kun je…


WANNEER

Een schatting van de tijd die je in dit leerarrangement steekt, is tussen de 3 en 5 lesuren, maar jouw docent is 'de werkgever' en kan jou hier meer over vertellen, want dit verschilt per locatie. Vraag het dus even na als dit nog niet is verteld.


HOE

In plaats van het menu te gebruiken, kun je na elke pagina onderaan op het pijltje naar rechts klikken om verder te gaan. Bij elke opdracht wordt uitgelegd hoe je het kunt aanpakken en op welke manier je het moet inleveren.


HELP

Als je vastloopt kun je een vraag stellen aan een 'collega-klasgenoot' die met dezelfde opdracht bezig is. Weet die het ook niet? Probeer het dan even op te zoeken via internet. Nog steeds lastig? Vraag het dan aan jouw opdrachtgever, je docent.


WERKSE!

Je begint met het maken van twee voorbereidende opdrachten. Klik op het pijltje naar rechts hieronder om naar 'KENNISMAKING' te gaan. Veel plezier en succes!