Nederland is ruim 200 jaar een koninkrijk. Daarvoor was het een republiek met stadhouders. De belangrijkste stadhouder was van het huis van Oranje-Nassau. De koningen zijn ook van Oranje-Nassou. Dat geldt dus ook voor de huidige koning, Willem-Alexander. Op 27 april wordt de Koningsdag gevierd omdat het zijn verjaardag is. Het is een gezellige dag met rommelmarkten, festivals en een bezoek van de koninklijke familie aan een stad. Vroeger werden er marsen gehouden, maar dat is al een tijdje geleden afgeschaft.
Een vast onderdeel is het nationale volkslied. Het Nederlandse volkslied is een van de oudste ter wereld. Het gaat over de "vader des vaderlands". Dat is Willem van Oranje. Daarom heet het "Wilhelmus van Nassoue". Het lied bevat 15 coupletten. De eerste letter van een opeenvolgend couplet bevat de volgende letter van de naam WILLEM VAN NASSOV (in die tijd werd de U als een V geschreven). Het lied stamt uit de beginperiode van de 80-jarige oorlog en heeft er veel toe bijgedragen dat de Nederlanden zijn ontstaan.
Vanwege het bijzondere thema en har ouderdom, wordt het Nederlandse volkslied gezien als een van de meest bijzondere volksliederen ter wereld.
https://www.youtube.com/watch?v=ijPU2l8Nsxc&list=PLi_srCikhtghrNa6Ti1d4aSyPQzQ3JI63&index=38