Om goed voorbereid het practicum in te gaan is het volgende belangrijk om eerst af te ronden:
Gebruik voor de uitvoering van het practicum het voorschrift, help elkaar indien nodig. Jullie zijn in tweetallen verdeeld. Als start krijgen jullie in het lab eerst een algemene inleiding over het doen van practica en de regels die je daarbij in het oog moet houden. Hierna gaan we de voorbereidingsvragen die jullie gemaakt hebben bespreken. NEEM DUS DEZE LEERLINGENHANDLEIDING MEE! Als jullie nog vragen hebben over de inhoud van het practicum kan je die dan nog stellen. Als afsluiting gaan we het practicum plenair bespreken en elkaars bevindingen met elkaar delen.
Jullie werken een wetenschappelijk onderzoeksverslag uit waarbij je alle facetten die in een wetenschappelijk onderzoeksverslag terug moet laten komen. Hierbij kun je het voorschrift gebruiken dat in bijlage 3 staat.
Jullie hebben zowel individuele- als groepsleerdoelen opgesteld. Tijdens de evaluatie/reflectie ga je individueel beoordelen of je de leerdoelen (zowel voor individueel als voor de groep) hebt behaald. Benoem daarna welk advies jij jezelf kan geven voor een volgend practicum, samenwerkingsopdracht of verslag (in het logboek, moet ook in verslag terugkomen).
De docent zal volgens de rubric in bijlage 3: ‘Beoordeling PSE en Onderzoeksverslag’ het gehele proces beoordelen, zowel de uitvoering van het practicum als de verslaglegging ervan. Het cijfer wordt vastgesteld binnen 10 werkdagen na het inleveren van het onderzoeksverslag.