bv. een conservenblik.
Welke reacties treden er op? Welk metaal staat het hoogste in de tabel van het handboek? Dit is de anode-oxidatie of sterkste reductor. ( kleinste E°)
- Daar ijzer het onedele metaal (beste oplost) is zal het aan het oppervlak oplossen tot Fe2+
Fe -2e- ->Fe2+
- De elektronen stromen via het ijzer en het tin naar het grensoppervlak tussen tin en water. Daar verloopt de volgende reactie: 0.40 V : O2+ 2H20 + 4 e---> 4OH-
OGO=0 OGO=-II
- Het gevormde Fe2+ en OH- reageren met elkaar in de waterdruppel tot slecht oplosbare hydroxiden met een schilferachtige structuur. Het ijzer wordt niet volledig afgedekt en oxideert verder.
Fe2+ reageert met OH- tot ijzer(II)hydroxide-dit reageert verder tot uiteindelijk Fe2O3.H20 dit is roest. Dit roestlaagje is poreus en schilferachtig, de onderliggende metaallaag wordt niet afgesloten van de lucht. Het aantasten gaat verder.