intervisie verslag

Reflectieverslag intervisie

 

 

 

 

 

 

 

 

Naam student: Grace Klamer

Instituut: Noorderpoort

Klas:M9vs4d8

Docent: J.Post-Huzen

Datum van afname: 9-10-2020

 

 

 

 

Inleiding

 

Mijn naam is Grace Klamer en doe momenteel de opleiding Specifieke doelgroepen aan het Noorderpoort. Ik loop stage bij het AGW, in Veendam. Het AGW is een verpleeghuis en daar ben ik werkende als activiteitenbegeleider. In mijn opleiding wordt veel gedaan met hoe je teruggekeken hebt naar de acties die men voert in de stage.

 

 

Inhoudsopgave

Inleiding

Beginsituatie

Reflectieverslagen

Intervisieproces in de klas

Eigen ontwikkeling

Conclusie

 

 

Beginsituatie

Vorig jaar liep ik stage bij Zorggroep Groningen, locatie Veendam. Hierin heb ik veel geleerd over het aan kunnen geven van de taken die bij mijn stageplek passen. Mijn ervaringen waren ten eerste dat ik meteen wel mocht beginnen met de werkzaamheden die mij toegewezen werden. Echter was ik heel onzeker over de inhoud van mijn stage en wat men verwachtte van mij. Door de eerste keer tijdens mijn stage meteen al in actie te moeten treden, vond ik maar eng. Door intervisie heb ik geleerd om te kijken en vooral te luisteren wat mijn andere mede studenten in deze situatie zouden doen. Ik merk dat ik moeilijk nee kan zeggen, maar ook graag geen fouten wil maken. Door juist te zeggen dat ik het redelijk spannend en eng vind, wordt hier wel rekening mee gehouden. Ook is er wel eens voorgekomen dat ik door verpleegtechnische handelingen wel zou kunnen uitvoeren, omdat ik ook werkende ben op mijn stageplek. Alleen wel een andere functie die ik op mijn stage verwezenlijk. Hierover heb ik met de AB-leidinggevende gepraat. Nu zijn er duidelijkere afspraken gemaakt wat ik wel en niet mag doen tijdens mijn stage. Ik merk dat ik weet dat ik gediplomeerd ben en mensen dan minder werk druk kan bezorgen, echter is dit mijn valkuil. Mijn leerdoelen zijn dus vooral om mij niet al te onzeker op te stellen en mijn grenzen aan te kunnen geven, met als doel dat ik uiteindelijk meer zou kunnen leren wat bij dit beroep past.

 

Verslag van je inbreng: welke situatie heb je ingebracht?

Ik heb een situatie ingebracht namelijk: Zelf ben ik activiteitenbegeleider en doe ik activiteiten bij een dagbesteding voor ouderen. Deze groep is in twee gesplitst, maar in een van die groepjes is er een mevrouw die erg snel op haar teentjes is getrapt. Dit niet alleen, maar mevrouw heeft ook een uitgesproken mening. Door dat ze de hele groep mee kan nemen is het lastig om deze doelgroep te motiveren. Vaak wordt de activiteit minder leuk door de blik van mevrouw. Zij manipuleert ook de situatie. Inbreng van klasgenoten heeft mij zeker goed gedaan. Met de mevrouw in kwestie praten over waarom mevrouw dit gedrag laat zien en ook met mijn collega’s hier vaak over praten wat zij in deze situatie zouden doen. In de afgelopen tijd is mevrouw echt een gespreksonderwerp geworden. Ik ben blij dat ik het bespreekbaarder heb gemaakt op de werkvloer. Vaak als mevrouw rare opmerkingen maakt naar medebewoners moet dit gerapporteerd worden, zodat later ook de psychologe hiermee kan doen. De mevrouw in kwestie blijft wie zij is en kan weinig begrip tonen. Het zorgpersoneel vindt mevrouw ook te goed voor deze dagbehandeling en wilt hierop snel actie ondernemen dat mevrouw weer “zelfstandig” zou kunnen wonen zonder dat mw.X steeds naar de dagbesteding hoeft. Wordt nog vervolgd. Ik kijk hier positief op terug door dat ik feedback heb kunnen krijgen van mijn mede studenten en door andere ogen kan kijken wat zij in deze situatie zouden doen.

 

Reflectie op intervisieproces in de klas

Ik merk door corona dat er kleinere groepjes zijn gemaakt. Echter vind ik het heel moeilijk om mijn mening te uiten als een andere klasgenoot zijn inbreng deelt. Dit omdat ik het lastig vind om dat iedereen dan naar mij luistert wanneer ik praat, maar vooral het idee dat ik misschien iets verkeerds zou zeggen. Ik heb wel in eerdere sessies mijn mening geuit, maar vind dit alsnog wel lastig, terwijl men dat niet echt van mij verwacht denk ik. Deze gedachte geeft mij ook rust, want als iedereen wist hoe zenuwachtig ik overal voor ben zou dat ook niet goed zijn. Ben vaak bang dat mijn mening niet ten goede aankomt bij een andere persoon.

Reflectie op je eigen ontwikkeling binnen intervisie

In het begin durfde ik mijn inbreng in aan de klas te vertellen, ik was maar al te bang dat ik op deze manier niet goed bezig zou zijn. Want er wordt nadrukkelijk besproken hoe ik een situatie aanpak. Door dat we een kleiner clubje hebben en ook door toch wat meer zelfverzekerder over te komen wilde ik wel mijn inbreng delen, want ik vind het belangrijk dat ik groei in mijn functie en mij als persoon zijnde. Hiermee hoop ik dan ook te laten zien dat ik het vak probeer te begrijpen en mijn eigen handelingen beter kan weerleggen.

Conclusie

Al met al vind ik het vak erg interessant, maar moet ik wel even wennen dat het vooral gaat over hoe jij bepaalde aspecten aanpakt en hoe jij handelt. Ik merk dat er nog vele leerdoelen zijn waarmee ik mee bezig kan gaan de aankomende periode (en misschien wel langer dan dat). Ook vind ik het fijn om meer verbinding te kunnen maken met mede studenten over hoe zij op stage zijn en wat hun bezig houdt. Erg fijn om door vele inbreng daarin ook over na te mogen denken en dat ik er wel veel aan heb, in mijn werkveld. Conclusie is dat ik veel geleerd heb afgelopen tijd, maar dat ik nog maar bij het begin ben.

reflectieverslag Intervisie