OMU Opdracht: Hoe sterk zijn jouw spieren?
Naam leerling: |
|
Start datum: |
|
Vak(ken): |
Kennis der Natuur en Wiskunde |
Docent(en): |
Hilde, Dennis en Joram |
Wat ga jij als leerling doen? |
Jij gaat onderzoeken hoe sterk jouw spieren in jouw benen zijn. |
Waarom ga jij deze opdracht doen? |
Om informatie te krijgen, moet jij veel onderzoek doen. Met deze opdracht leer jij de stappen die jij kan zetten om informatie te vinden. |
Hoe moet jij deze opdracht aanpakken? |
In de bijlage vindt jij een onderzoek waarvan de onderzoeksvraag en de stappen al bepaald zijn. Als jij deze stappen volgt en de resultaten goed opschrijft, kan jij de onderzoeksvraag beantwoorden in de conclusie. |
Bij wie kan jij hulp vragen? |
|
Hoeveel tijd heb jij voor deze opdracht? |
2 lesuren (90 min) |
Welk resultaat laat zien dat jij de opdracht goed hebt afgerond? |
Wanneer jij alle onderdelen van het onderzoek hebt doorlopen, kan jij feedback vragen van jouw KdN docent. Met deze feedback kan jij de opdracht verbeteren. Lever hierna jouw opdracht in bij de docent.
|
Wat kan jij doen als jij klaar bent met de opdracht? |
Reflectie Na het maken van de opdracht, is het tijd voor feedback. Jij kan kiezen of jij zelf feedback geeft aan jou zelf, of dat jij iemand anders jou feedback laat geven. Iemand anders kan een medeleerling zijn, jouw juf of meester of familie. Vraag het feedback formulier aan jouw juf of meester.
|
Onderzoek: Spieren Naam: ………………………………………….
Inleiding
Door jouw spieren kan jij bewegen. Spieren zijn organen in jouw lichaam die jij kan trainen. Als spieren heel dik zijn kunnen ze veel kracht zetten. Maar als je gaat trainen voor hartlopen, worden je spieren ook sterk maar niet dik.
Onderzoeksvraag
Hoe lang kan jij tegen een muur aan zitten met jouw knieën in een hoek van 90 graden?
|
Hypothese
Ik verwacht dat ………………………………………………………………………………………………………………………………..
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… |
Stappenplan
Resultaten
Tabel Staafgrafiek
|
|
||
|
1e meting |
2e meting |
3e meting |
|
Tijd in seconden |
1e meting |
|
2e meting |
|
3e meting |
|
Conclusie
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… |