Geef een rondleiding door je huis. Vertel wat er te zien is en stel iemand in je huis aan de kijker voor. Je vertelt in je filmpje meer dan: dit is de keuken, dit is de huiskamer, dit is mijn slaapkamer. Vertel wat er te zien is en geef bijvoorbeeld je mening over wat je ziet.
Maak een inleiding bij je filmpje / vlog en een afsluiting.
Onderwerp ‘heel Duitsland bakt’
Maak een filmpje of vlog terwijl je iets gaat bakken. Vertel welke ingrediënten nodig zijn en hoe je te werk gaat. Je hoeft niet het hele proces te filmen, het gaat er om wat je vertelt erover. Dus steeds een stukje film / vlog.
Maak een inleiding bij je filmpje / vlog en een afsluiting.
Onderwerp hobby / sport:
Maak een filmpje of vlog over je hobby of sport. Vertel wat er allemaal bij nodig is en hoe het in zijn werk gaat. Stel iemand van je sport voor of iemand die bij je hobby betrokken is.
Maak een inleiding bij je filmpje / vlog en een afsluiting.
Bij deze opdracht wordt je beoordeeld op je mondelinge Duitse taalvaardigheid. Er wordt gelet op je uitspraak, wat je zegt, hoe je je verhaal hebt opgebouwd, hoe je voor de camera staat en hoe lang je aan het woord bent.
Als je een onderdeel moeilijk vind, kun je extra je best doen op een onderdeel dat wel lukt. Oefenen kun je natuurlijk ook.
Oefen de uitspraak via het digitale boek. Dit vind je via mijnClusius - lesmateriaal (ELO) - Duits. We zijn nu in boek 5 bezig, maar ook in boek 4 kun je nog uitspraakopdrachten oefenen. Neem een keer een stukje wat je voorleest op en luister het af. Klinkt het Duits genoeg? Zo niet, nog even goed luisteren naar een voorgelezen tekst of een Duits programma, dat helpt altijd. Anders contact zoeken via Microsoft Teams
Zet een schema op voor je film of vlog. Wat ga je vertellen, in welke volgorde, met welke zinnen? Bedenk in het Nedelands wat je wilt gaan doen. Vertaal het dan naar het Duits. Gebruik korte zinnen en woorden die je begrijpt. Zet niet een heel verhaal in google translate, dat werkt niet en daar krijg je ook geen voldoende voor. Lees je tekst een paar keer goed en hardop door. Tijdens het filmen hoef jedan niet steeds te stoppen.
Je vlog of filmpje hoeft geen oscarwinnend geheel te worden. Natuurlijk mag je knippen en plakken, maar maak het je zelf niet te moeilijk. Het gaat om het Duits wat je spreekt.