Show

In 2050 wil Nederland volledig circulair zijn. Mede daarom hoor je de termen circulair, duurzaam en de relatie tussen economie en milieu tegenwoordig steeds vaker. Deze termen komen terug bij bedrijven die zich bezig houden met: bouwen, eten, kleding, ondernemen, vissen etc.

Zoek een bedrijf wat een voorbeeld is voor duurzaam of circulair ondernemen en oog heeft voor economie en milieu. Over dat bedrijf gaan je een show maken.

Bij economie presenteren we alles graag altijd via 3 wegen: in tekst, in grafieken en door berekening. Laat dat ook zien in jouw show!

Voor inspiratie kun je onderstaande links bekijken:

https://maatschapwij.nu/blogs/circulaire-economie/

https://kenniskaarten.hetgroenebrein.nl/kenniskaart-circulaire-economie/circulaire-bedrijven/

https://www.mt.nl/bijlagen/deze-5-bedrijven-bewijzen-dat-een-circulaire-economie-werkt/88855

https://maatschapwij.nu/blogs/bewust-consumeren/

In de show vertel je waarom dit een voorbeeld bedrijf is.

* Gebruik de donut om uit te leggen dat dit bedrijf de sociale ondergrens waarborgt en de grenzen van de aarde respecteert.

Vertel daarom minimaal iets over

* de grondstoffen die worden gebruikt,

* over de productiemethoden,

* over de werknemers van het bedrijf,

* de werkomstandigheden en

* over het transport van de grondstoffen en

* het eindproduct.

Zorg dat je aandacht besteed aan hoe en waarom dit bedrijf duurzaam en circulair is en hoe het rekening houdt met economie en milieu.

Bij economie presenteren we alles altijd via 3 wegen: in tekst, in grafieken en door berekening. Afbeeldingen voegen vaak ook informatie toe en maken de show natuurlijk leuk om naar te kijken!

Laat dat zien in jouw show!

Je kunt deze show de vorm geven die je zelf wilt: een poster, een presentatie, een rapportage etc.


Klaar?
Laat de show beoordelen door mevrouw van Leeuwen en presenteer je show in je coachgroep.
Jouw show wordt beoordeeld op: