CVA

ziektebeeld CVA

CVA is een hersenbloeding ofwel beroerte, waar ook een hersinfarct onder valt. hierbij werkt ineens een deel van de hersencellen niet meer de persoon krijgt dan uitvallingsverschijnselen zoals verwarde spraak en een scheve mond. vrijwel altijd na een beroerte komt er halfzijdijge verlamming als gevolg. wat er gebeurt bij een hersenbloeding is een scheurtje in het hersenbloedvat het bloed hoopt zich op en duwt als het ware het hersenweefsel weg.oorzaken kunnen zijn een hoge bloeddruk een vaatafwijking, een hersentumor, zwangerschap compilaties of zeldzame bloedziektes. een beroerte kan heel snel verlopen. het gebeurt heel ineens en direct.

 

mensen kunnen hulpmiddelen nodig hebben na een beroerte omdat veel mensen halfzijdig verlamt raken en dan hulp nodig hebben van mantelzorgers of verpleegkundigen om alle daagse dingen te doen.

 

Vier technologische hulpmiddelen bij CVA

Dwaaldetectiepakket
dit is een elektronisch hulpmiddel voor de familie en of mantelzorger van een zorgbehoevend persoon. het geeft een alarm bij dwalen. het bereikt tot 50 meter binnen. de prijs zitten tussen de 50/100 euro

elektrische rolstoel

Dat is een rolstoel die op elektriciteit rijdt, want als je je een beroerte hebt gehad kan het zijn dat je halfzijdig verlamt raakt en je niet meer kan staan, daarvoor is deze rolstoel. de prijs hiervan is ongeveer 1.699,00 euro.

Communicatie hulp

dat is een hulpmiddel voor veel verschillende aandoeningen maar het zou ook goed kunnen werken bij iemand die een beroerte heeft gehad, vooral als ze niet goed meer kunnen praten. je kan hiermee praten via een tablet, je typt wat in en het wordt gezegd. de prijs zit rond de 500/1000 euro

meer kon ik er echt niet over vinden