Stap 3

Verslagje
Toen met geweld een einde was gemaakt aan de Hongaarse Opstand, keerde de oude orde in Hongarije helemaal terug. Dat gebeurde ook in Tsjecho-Slowakije toen aan de Praagse Lente met geweld een einde was gemaakt. Zou je zeggen.

Moesten de Hongaren en de Tsjecho-Slowaken wachten op meer vrijheden en democratie in hun land tot de communistische machthebbers in 1989 het veld ruimden? Of kwamen die vrijheden en meer democratie al eerder? En zo ja, hadden de hervormingsbewegingen daarmee te maken?

Daar gaan jullie goed over nadenken. Verplaats je naar het begin van 1989 en kijk terug op de periode vanaf 1956 in Hongarije en vanaf 1968 in Tsjecho-Slowakije.

Verslag over jou standpunt over de stelling: “De Hongaarse Opstand en de Praagse Lente hebben voor de burgers van Hongarije en Tsjecho-Slowakije niets opgeleverd.”

Klaar? Inleveren via elo