In de Qur'ãn daagt Allāh mensen uit om met iets soortgelijks te komen aan de Qur'ãn. De uitdaging is een bewijs voor de uniekheid en onnavolgbaarheid van de Qur'ãn.
De eerste uitdaging aan de mensen was om iets te produceren wat gelijk was aan de gehele Qur'ãn. Toen de mensen dat niet konden werd de uitdaging verlaagd tot tien hoofdstukken. Uiteindelijk is de uitdaging verlaagd tot één hoofdstuk. (Volgens Ismā‘īl ibn Kathīr en Al-Zarkashī; meest geaccepteerde mening over de uitdaging van de Qur'ān)
Er zijn vijf verzen met deze uitdaging (ãyāt al-taḥaddī):
En als jullie twijfelen over datgene wat Wij hebben neergezonden... Kom dan met een hoofdstuk gelijk daaraan...En jullie zullen dit nooit kunnen doen. (al-baqara 2:23-24)
Of zeggen zij: "Hij (Muḥammad) heeft het (de Qur'ãn) verzonnen." Zeg: "Kom dan met een hoofdstuk dat daaraan gelijk is..." (yūnus 10:38)
Of zeggen zij: "Hij (Muḥammad) heeft het (de Qur'ãn) verzonnen." Zeg: "Kom dan met tien verzonnen hoofdstukken die daaraan gelijk zijn..." (hūd 11:13)
Zeg: "Als de mensen en de jinn zich zouden verzamelen om met het gelijke aan deze Qur'ãn te komen, dan zouden zij niet met het gelijke hieraan kunnen komen, ook al zouden zij elkaar helpen. (al'isrā' 17:88)
Of zeggen zij: "Hij (Muḥammad) heeft het (de Qur'ãn) verzonnen." Nee, zij geloven niet. Laat hen dan met een woord komen dat daaraan (de Qur'ān) gelijk is... (al-ṭūr 52:33-34)