Reis(blog)

Economie gaat niet over geld, maar over kiezen, samenwerken en verdelen. Geld speelt daarbij wel een heel belangrijke rol. Geld is namelijk een van de slimste uitvindingen omdat we ermee kunnen ruilen, kunnen rekenen en het kunnen oppotten.

In de wereld van de rap en in straattaal is de obsessie met geld erg groot. Er zijn heel veel woorden voor en teksten over. Geld is od, saaf, money, paper of cash, en je hebt een jarra, lotto, donnie, bankoe, barkie, doezoe en millie. Ik lees zinnen als: ‘Ik-wil-die-millies-op-de-bank-net-Koen-Everink’. ‘Ik-ga-hem-blessen-met-een-donnie-want-hij-heeft-geen-od.’

Maar omgaan met geld blijkt niet zo makkelijk. Volgens onderzoek van het Nibud heeft 55% van de jongeren van 18 jaar en ouder één of meer schulden. Het zorgelijke hieraan is dat bijna de helft hiervan dit niet als een probleem ervaart. De eerste schulden kunnen al vroeg ontstaan, zo vanaf je 15e.

In deze quest bouw je aan 1 verzameldocument in Pages of Keynote met daarin de uitwerkingen van de 5 opdrachten die in dit reisblog staan.

Stappenplan

  1. Maak een nieuw document in Pages of Keynote.
  2. Noem je document: Doekoes opdrachten
  3. Maak stap voor stap alle opdrachten bij de 5 onderdelen:
    1. Doekoes verdienen
    2. Doekoes in en uit
    3. Reclame en verleidingen
    4. Stack je money
    5. Doekoes voor jouw dromen