Startpagina

In deze les gaan we het hebben over de VOC en de WIC. Hoe ver je hierin kan gaan ligt natuurlijk aan je eigen interesses en motivatie/kunnen. Zou jij bijvoorbeeld willen weten op wat voor manier Nederland heeft bijgedragen aan (slaven)handel op wereldniveau? Dan zou je eerst de standaard lesstof moeten begrijpen om vervolgens te kunnen inzoomen op Nederland als grootmacht over de wereld. Daarbij zullen Afrika, Zuid-Amerika en Zuid-Oost Aziƫ als leidraad worden genomen voor deze les.

Aan het einde zal er een toetsing volgen, dus het is belangrijk dat je goed in je opneemt wat er wordt gegeven qua lesstof.

Na afloop van de toets wordt je verzocht om de bijgevoegde evaluatieformulier in te vullen zodat deze manier van les geven in de toekomst verbeterd kan worden.

 

Jullie krijgen een creatieve en korte uitleg over het onderwerp (in de vorm van een video), waarna je uiteindelijk aan de slag gaat met de lesstof. Voor BB word de stof later herhaald door middel van extra lesstof, maar dan in een ander smaakje. KB gaat inzoomen op het onderwerp en TL gaat uiteindelijk zelfonderzoek doen.

Leerdoelen:

- Je weet wat voor betekenis de Gouden Eeuw voor Nederland heeft gehad.

- Je weet wat de werkzaamheden van de VOC waren.

- Je kunt het ontstaan en de voortzetting van de WIC verklaren.