U heeft in de vorige delen gelezen over de stand van het land en de aspecten van ict-bekwaamheid en dit gekoppeld aan uw eigen situatie. Op basis van deze inzichten gaat u nu aan de slag met een uitgebreidere analyse van de ict-bekwaamheid in uw organisatie.
Om uw eigen situatie te analyseren, kunt u gebruik maken van verschillende opties:
Elke optie heeft verschillende voor- en nadelen. Een vragenlijst kost veel werk en tijd, terwijl er enkel een overzicht uitkomt (dit is contextafhankelijk). Een overzicht zegt wel iets over de ict-bekwaamheid van de leraren, maar pas in gesprek met elkaar komt de relevante context naar boven.
Om een gesprek te faciliteren kunt u gebruik maken van de gespreksstarter ict-bekwaamheid of de analysevragen in het pdf-document. Door het gesprek aan te gaan komt u meer te weten over hoe het er voor staat met de vier aspecten van ict-bekwaamheid. Het geeft verdieping aan de dialoog over ict-bekwaamheid en het geeft meer richting om aan de slag te gaan in deel 2 van deze module.
Bij het kiezen van een analysemethode, houdt u rekening met de eigen situatie in het bestuur. Hierbij kunt u denken aan de volgende vragen:
Verschillende vragenlijsten voor een uitgebreide analyse zijn onderstaand te vinden:
Monitor Leren en lesgeven met ict (Ixperium)
Kennisbasis ict (Vereniging Hogescholen)
Vaardighedenscan (iX-ray)
ICT in innovatief onderwijs (Lucas Onderwijs)
Monitor ICT-bekwaamheid (Samen slimmer leren)