Verderkijker

LEKKER LEZEN?!

Wat ben jij eigenlijk voor lezer? Houd je bijvoorbeeld van korte tekstjes op een nieuwssite over jouw favoriete sport? Ben je gek op spannende boeken? Hoe pak jij een tekst aan? Haak je af als je een moeilijk woord tegenkomt?

Noteer jouw antwoord op deze vragen in een document in Pages. Je hebt er straks wat aan als je je Show gaat maken!

Om over na te denken...

Wat heb je eigenlijk aan lezen?

Welke manieren van lezen zijn er eigenlijk?

Wat doe je als je een woord in de tekst niet kent?

 

1 In het eerste filmpje zie je waarom het eigenlijk handig is om te lezen. Wat heb je eraan? Denk ook eens aan welke leerspieren je ermee ontwikkelt!

 

2 In het tweede filmpje wordt uitgelegd welke verschillende manieren van lezen er zijn. In de oefeningen in Studyflow zul je hier meer over leren.

 

3 Wat doe je als je leest en een woord tegenkomt dat je niet kent? Dat zie je in het derde filmpje. Je hoeft niet alles te onthouden uit het filmpje, het is vast een opwarmertje voor je oefeningen in Studyflow.

Weet je ook al welk boek je zou willen lezen? De volgende filmpjes brengen je misschien op een idee! Misschien inspireren ze je ook wel voor je Show.

 

 

Je hebt nu een idee gekregen van wat je gaat doen in de komende periode!

Vaste leesvragen