Het WTW-systeem kan worden geregeld door een systeem van sensoren, regeleenheid en actuatoren.
Een voorbeeld van hoe het kan werken:
Voorwaarde 1: Op de doordeweekse dagen is iedereen naar het werk of naar school. De binnentemperatuur moet dan op 18 graden blijven. Ventilatie op minimum.
Voorwaarde 2: Om 17:00 uur moet de temperatuur oplopen naar 20 graden, en ventilatie naar 20%
Voorwaarde 3: Om 23:00 uur gaat de verwarming uit waarbij de temperatuur niet onder de 18 graden mag komen. Ventilatie naar minimum.
Voorwaarde 4: Als er iemand in huis is vervallen alle voorwaarden en moet de temperatuur 20 graden blijven, ventilatie op 20%, behalve als iedereen in de slaapkamer is.
Dit is een voorbeeld van hoe een regeleenheid geprogrammeerd zou kunnen worden. Er moeten in dit geval ook voldoende beweging-sensoren, tijd/datum informatie en temperatuur-sensoren geplaatst worden.
De sensoren registreren, de regeleenheid verwerkt aan de hand van het programma en de actuator geeft gevolg aan de ingestelde wensen.