Opdracht 3: Off-grid capaciteit berekenen

Leerdoelen

Opdracht

Je gaat de Excelsheet onder deze opdracht invullen zodat je een beeld krijgt van hoeveel opslag je nodig hebt als je zelfvoorzienend wilt zijn. Op basis van deze sheet kun je ongeveer uitrekenen hoe groot de opslagtanks en accu's moeten zijn die je nodig hebt voor je camper.

Stappen

  1. Capaciteit warm water
    Neem de gegevens over uit de andere sheet die je al hebt ingevuld. Sommige gegevens weet je nog niet, zoals het waterverbruik van de douchekop. Zoek een geschikte douchekop op internet en zoek ook het waterverbruik waarvan op. Doe dit ook voor alle andere gegevens. In de grijze cellen moet je dit keer ook de formules zelf bepalen. Deze zijn niet heel moeilijk, met optellen, aftrekken, delen, vermenigvuldigen moet je alles kunnen berekenen. Soms moet je wel een bepaalde berekening tussen haakjes ( ) zetten, let daar op. Let ook goed op de eenheden, soms moet je nog wat omrekenen, bijvoorbeeld van weken naar dagen (delen door 7), centimeter naar meter (delen door 100) etc.
  2. Capaciteit koud water
    Neem hier ook weer de gegevens over uit de andere sheet. Zoek de ontbrekende gegevens op op internet zoals waterverbruik van een vaatwasser, wasmachine en spoelbak. Vul daarna de formules in, let ook weer op de juiste eenheden
  3. Capaciteit elektriciteit
    Neem hier het jaarverbruik en opwekking per jaar over uit de andere sheet. Ga nu kijken hoeveel accu's je nodig hebt om een x aantal dagen zonder stroom te zitten. Ga hierbij uit van de langste periode in de wereldreis. Je gaat uit van een gemiddeld scenario als de zon gemiddeld schijnt , en een worst case scenario als er helemaal geen zon in en er niks wordt opgewekt. 

Inleveren

De ingevulde excelsheet met minimaal 2 ingevulde scenario's. De eerste heb je net gedaan, de tweede doe je in opdracht 4.

Elektriciteit en watervoorraad rekenrool V1.0.xlsx