Faye van Ieperen H3a
Opdracht 1
Lezerstype - groepsopdracht.
Mijn lezerstype is:
Verkennend en ontdekkend lezen.
103 woorden.
. .
Opdracht 2.
Leg de strookjes in volgorde - groepsopdracht.
Verkennend en ontdekkend lezen – niveau 3.
Maar ik denk dat ik nu boeken heb gekozen die in niveau 1 zitten, Omdat die boeken toch altijd wel heel leuk zijn.
36 woorden.
. .
Opdracht 3.
Leesautobiografie.
Bij mij thuis wordt veel gelezen. Ik lees veel en mijn ouders lezen ook graag. Mijn broertje leest ook, maar vindt het niet zo leuk. Wij praten thuis best wel veel over boeken, want we praten graag over boeken, omdat we veel lezen. Als een persoon in het gezin een boek uit heeft word het weer gelezen door een ander persoon uit het gezin. Zo doen ik en mijn moeder het ook vaak. Het boek wat ik nu aan het lezen ben (De Zeven Zussen) is ook van mijn moeder geweest.
Ik heb in de 1e veel boeken van Mal van Vries gelezen zoals Vals en Verstrikt. In de 2e klas veel Thriller boeken ook meestal van Mal van Vries. Ik heb ook veel van Harry Potter gelezen. Het boek Harry Potter en de Relieken van de Dood vond ik wat minder, omdat daar niet echt hele spannende dingen in gebeurde. Het was ook een beetje voorspelbaar vond ik. Ik heb ook het boek Zonder Zusje gelezen. Die vond ik ook wat minder, omdat het niet een boek was waarvan je dacht dat is nou leuk. Ik vond het boek heel zielig en daar hou ik niet zo van. Ik ben een Belevende lezer, omdat ik wel hou van boeken waar veel in gebeurt. Ik heb een boek nodig waar ik zo doorheen kan lezen zonder te stoppen. Ik ben ook wel een beetje een verkennende/ontdekkende lezer, omdat ik wel graag wil dat de hoofdpersoon in het boek iets ouder is dan dat ik ben. Ik heb best wel veel moeite met moeilijke woorden omdat ik dyslectisch ben. Ik vindt het ook best lastig om een leuk boek te kiezen waarvan ik denk: Dat is nou eens een leuk boek.
Het belang van lezen is voor mij het leren van woordenschat en leren lezen. Hoe ouder je wordt hoe moeilijkere boeken je gaat lezen en hoe meer je je woordenschat uitbreidt. Ik vind lezen ook best belangrijk, want als iemand niet kan lezen is het best moeilijk om later een goede baan te vinden. Je moet bijvoorbeeld ook kunnen lezen als je ergens met de trein, bus, auto en vliegtuig ergens heen wil. Je moet verkeersborden kunnen lezen. En zo kun je nog veel meer dingen op noemen waarom je eigenlijk moet kunnen lezen.
Ik lees graag boeken waar veel in gebeurt en het moet spannend zijn zoals ik al zei. Ik hou dus ook echt niet van zielige boeken, want daar wordt ik heel depressief van. Avontuurlijke boeken vind ik ook heel leuk. Ik kies deze boeken door op de kaft te kijken en door de achterkant van het boek te lezen. Als ik een boek ga kopen dan ga ik op internet op zoek naar recensies. Als de recensies slecht zijn koop ik het niet als ze goed zijn wel. Ik vind boeken lezen leuk en ik denk dat iedereen dat eigenlijk wel zou moeten kunnen en doen. Ook de kleintjes.