ik vind persoonlijk het word document fijner lezen.
Pitch Nederlands, Slaves
Ik heb een mooi voorstel, er is een boek genaamd ´Slaves´ dat zich heel erg leent om een gelijknamige serie van te maken. Ik denk dat het boek en de personages in het boek er perfect voor zijn, de personages hebben niet al te veel stukjes waar ze denken. Dat is moeilijk in een serie vorm te maken, hier hoeven we ons dus geen zorgen over te maken. In het boek worden omgevingen ook vaak levendig beschreven maar vaag genoeg dat het niet helemaal vast staat en er nog steeds ruimte is voor input van de directors.
Ik zal een paar personen introduceren als voorbeeld! Raven, de hoofdpersoon in het verhaal. Ze is een slaaf maar niet zomaar een slaaf, een delicatus slaaf. Het beste van het beste. Alleen heeft ze slechte cijfers en is ze een beetje ´anders dan de rest´. Als in het begin haar beste vriendin verkocht word op een veiling dringt het ineens tot haar door... Ze heeft geen enkele kans zoals ze nu is, een mooi meisje met kreukelige ongestreken kleren, zonder make-up, zonder mooie schone nagels en slechte cijfers. Het enige wat ze wel echt goed kan is in bomen klimmen en mensen bekijken van grote hoogte. Maar ja daar heb je niet zo veel aan als delicatus slaaf. Ze verandert door het boek heen in mooie stukjes alsof het net een echt persoon is. Dit is heel geschikt voor een serie omdat elke aflevering een stukje verandering kan laten zien.
Dan hebben we Cym, de wrede baas van het opleidingscomplex waar ze in zitten. Ze is de moeder van Castro. Een goed beschreven vrouw met duidelijke personaliteit. Dit maakt haar ook heel aantrekkelijk voor gebruik in de serie.
Castro, een jongen die als een soort opzichter opgegroeid is tussen de slaven. Om een of andere reden die we in het boek niet uitvinden (een hele mooie kans voor de serie!) vindt hij raven leuk en helpt hij haar door haar semesters heen door haar punten te vervalsen. Hij maakt ook heel veel verandering door gedurende het hele boek. Een goeie kanshebber dus!
Nadat ze realiseert hoe erg ze in de nesten zit gaat ze aan de slag, ze probeert in 3 weken tijd Chinees te leren en piano te leren spelen. Dit is natuurlijk veels te weinig tijd om fatsoenlijk iets te kunnen leren maar ze doet nu ieder geval wel haar best om er beter uit te zien.
Ze wordt opgekocht op een veiling door machtig man Ghassan Aboud en krijgt voor een slaaf een best oké leven. Ze mag na een tijdje rondes maken buiten zonder strenge supervisie en begint haar ontsnappingsplan te plannen. (Ook dit is een fantastische mogelijkheid voor de serie!) alleen dan wordt in een enorme plot twist haar eigenaar ineens vermoord. En zij word verdacht! Dit verpest al haar plannen voor mogelijke ontsnappingspogingen. Ze heeft nu een enorm probleem en zit met haar handen in het haar. Dit zou net als met de boeken serie een mooi punt zijn om het seizoen af te sluiten en pas verder te gaan in een volgend seizoen zodat er gezonde spanning en verwachting ontstaat.
Om het af te ronden wilde ik nog vertellen onder welk genre deze serie zou vallen. Dystopische fantasie.