P1-K1-W2

Algemeen:

Op stage hebben wij een interventie op een middelbare school bij een groep meiden die veel ruzie hebben. Doormiddel van de training die bestaat uit gesprekken en opdrachten probeer ik samen met mijn collega's de samenwerking binnen de groep te versterken en de netwerken die hier bij komen kijken.

Leervragen:

Activiteiten inzetten om doelen te bereiken:

Het doel van de training willen we bereiken doormiddel van gesprek en oefeningen. Een van de doelen van de training is om de samenwerking binnen de groep te bevorderen. Hiervoor hebben we een acitviteit opgezet die bestond uit een escaperoom en een gesprek over welke rol jij hebt in de groep. Hierdoor leren de meiden om goed samen te werken.

Differentatie tijdens een activiteit:

Door tijdens de training af te wisselen tussen gesprekken en oefeningen houden we de aandacht van de meiden er beter bij. Ook is dit een goede afwisseling van luisteren en doen die goed aanslaat bij de meiden.

Zelfwerkzaamheid en onderlinge betrokkenheid:

De zelfwerkzaamheid en de onderlinge betrokkenheid binnen de groep is nogal verdeeld. Een aantal meiden doen goed mee en een aantal toont weinig intresse en betrokkenheid. Als we een vraag stellen aan de groep in het algemeen krijgen we weinig antwoord. We stimuleren de meiden om toch antwoord te geven door ze een beurt te geven om te antwoorden en door ze positieve aandacht te geven als ze wat goeds doen/zeggen. 

Bewaking van de voortgang:

Doordat deze training flexibel is opgezet is het belangrijk om de voortgang goed in de gaten te houden. Dit doen wij door aan het eind van de training te bespreken hoe het ging en waar we de volgende keer goed om moeten denken. Voor de training hebben we wel een leerlijn die we aanhouden en volgen. Soms komt het voor dat we een beetje afwijken van de leerlijn doordat er op dat moment andere behoeftes zijn, maar dan proberen we erna altijd terug te komen bij de leerlijn.