2H05 Procenten en verhoudingen

In het vijfde hoofdstuk van dit jaar gaan we aan de slag met procenten en verhoudingen.

Dit hoofdstuk heeft veel raakvlakken met het vak economie. Bij economie werk je ook veel met procenten. Naast procenten kijken we in dit hoofdstuk ook naar verhoudingen, waarom zal je denken nou omdat je procenten en verhoudingen op dezelfde manier kunt aanpakken; namelijk met een verhoudingstabel.  We gaan dus veel met verhoudingstabellen werken.

 

Klik op de link om het hoofdstuk te openen

2KGT H5 Procenten en verhoudingen

 

Snelheidscontrole in Hengevelderstraat leidt (nog) niet tot boetes ...Het hoofdstuk procenten & verhoudingen behoort tot het onderwerp verhoudingen
Binnen de wereld van de films en fotografie komen heel veel verhoudingen voor. Een cameraman of regiseur werkt dagelijks met verhoudingen. Maar een ontwerper van bijvoorbeeld games, een interieurspecialist of een architect, een marktkoopman een politieagent die een verkeerssnelheidscontrole houdt en een winkeleigenaar werken ook met verhoudingen. Er zijn dus weer zat van beroepen op te noemen waarbij verhoudingen en procenten een grote rol spelen.