Stokslabonen en Stamslabonen

 

Net vertelde ik dingen over de manieren om gewassen te verbouwen en de voor- en nadelen daarvan. Nu ga ik dingen over bonensoorten vertellen.

Stokslabonen zijn bonen die je in een moestuin kan kweken. Je kan ze niet machinaal oogsten, een machine kan niet de hele plant bij langs gaan om hier en daar een paar bonen te plukken. De bonen groeien omhoog. Je moet 3 smalle maar stevige plankjes of stokken als een driehoek tegen elkaar aan zetten in de grond (stevig, voor weersomstandigheden) in de hoogte en daar zaden van de stokslaboon in de buurt van planten. Ze groeien omhoog als een spiraal over de stokken of plankjes heen. Hieronder een foto van hoe stokslabonen eruit zien.

Afbeeldingsresultaat voor stokslabonen

Stamslabonen zijn bonen die je in tegenstelling tot stokslabonen overal kunt kweken, in een moestuin maar ook voor massaproductie. Stamslabonen zijn bonen die in een soort van struikjes groeien. Je kan ze makkelijk machinaal oogsten want ze groeien bij mekaar. Stamslabonen zijn langer en ´dunner´ dan stokslabonen. Hieronder een foto van stamslabonen.

Afbeeldingsresultaat voor stamslabonen