Literatuur

Wat is volgens jou literatuur?

In de les hebben we geleerd dat een boek literair is als het je een andere kijk op de wereld doet geven. Daar kan ik me wel bij aansluiten. Als een boek op jouw leven een grote impact heeft gemaakt dan maakt het niet uit hoe goed of slecht het boek is. Het gaat erom dat een boek een verschil in jouw leven maakt. Dus ik vind dat literatuur een impact op je moet geven, voor iedereen is literatuur dan anders maar het effect van literatuur is voor iedereen hetzelfde.

 

Wanneer mag je een boek literair noemen volgens jou?

Een boek is voor mij een literair boek als het minimaal aan de volgende eisen bevat:

 

Het taalgebruik: sfeerbeschrijvingen zijn voor mij echt een kenmerk voor literatuur. Doordat de sfeerbeschrijvingen zo ruim zijn beschreven kom je als het ware in het leven van het boek. Des te beter de sfeerbeschrijving is, des te makkelijker het lezen voor mij gaat.

Verder vind ik het belangrijk dat er verschillend taalgebruik is, maar het moet niet te intellectueel zijn want meestal haak ik dan op de een of andere manier af.

 

Onvoorspelbaarheid: Ik vind het belangrijk dat een boek niet voorspelbaar is, je leest een boek om het helemaal uit te lezen en niet om al binnen één hoofdstuk erachter te komen hoe het verhaal gaat aflopen.

 

Personages: De personages moeten ruim beschreven zijn en ik moet echt de gedachtegang van de personage weten. Hierdoor kan ik in de huid van de personage kruipen en snap ik ook waarom het personage bepaalde dingen doet.

 

Natuurlijk is dit voor iedereen anders en zijn literaire boeken niet per sé mijn ding maar als het alleen aan deze eisen zou moeten voldoen zou het voor mij al een literair boek zijn.