Verwerkingsopdracht 1
Meisje met de negen pruiken
Brief aan de uitgever
Geachte mevrouw Fontein,
Mijn manuscript heet 'Meisje met negen pruiken'. Dit boek begon als mijn dagboek maar later kreeg ik het besef dat ik dit verhaal wil delen. Het gaat over een meisje die op eenentwintigjarige leeftijd vecht tegen een dodelijke vorm van kanker. Ze neemt je mee ten tijde van de 54 weken waarin ze chemotherapie ondergaat met alle effecten die de ziekte kanker op haar heeft. Ze deelt openhartig haar verhalen over kaal worden, verliefd worden op dokter K, pruiken shoppen, angst en de onvermijdelijke dood. Haar negen pruiken geven haar elk een ander gevoel, een andere persoonlijkheid en ze helpen haar uiteindelijk de ziekte te overwinnen.
De titel ‘het meisje met de negen pruiken’ duidt op de negen pruiken die Sophie kracht en vertrouwen geven tijdens de strijd tegen kanker. Ze vertelt je het hele proces; van chemokeuren tot dansen in de club. Ook bevat het manuscript een epiloog, waarin Sophie vertelt hoe ze weer haar oude zelf heeft teruggevonden en hoelang dat duurde. Het verhaal is op een humoristische manier geschreven zodat een heftig verhaal vanuit een harde realiteit luchtig wordt verteld en de lezers geïnteresseerd en geamuseerd blijven De doelgroep van dit boek zijn lezers in de leeftijd van 13 tot ongeveer 35 jaar. Dit is omdat het verhaal soms wat aangrijpende onderwerpen bevat of situaties in worden beschreven die mensen onder of boven deze leeftijd niet echt zullen begrijpen.
Ik hoop dat ik u hiermee genoeg informatie heb gegeven over mijn manuscript, als u nog meer informatie wilt of vragen heeft kunt u gerust contact met mij opnemen.
Ik hoor graag van u,
Met vriendelijke groet,
Famke van Vilsteren