Afbeelding opmaken

Als je een afbeelding hebt ingevoegd, kan je hem daarna opmaken. Je kan de positie wijzigen, de kleur veranderen, en eventueel randen aanpassen. Er zijn veel mogelijkheden. Die worden hieronder uit gelegd.

Als je op een afbeelding klikt verschijnt er een blauwe lijn omheen en komen er in de toolbar opties te staan voor het aanpassen van de afbeelding. Als de knop "Afbeeldingsopties" geselecteerd wordt verschijnt ook een zijmenu om de afbeelding aan te passen:

Positie in het document

Je kan de positie van een afbeelding wijzigen door de positionering aan te passen, dit is de plaats waar in het document.

Er zijn drie opties die je kan kiezen als je met de linkermuisknop op een afbeelding klikt:

 

  1. Inline: deze optie lijnt zorgt dat de afbeelding in de tekst staat. De afbeelding wordt met de tekst verplaatst als er extra tekst wordt toegevoegd of verwijderd. Deze optie geeft minder vrijheid om de afbeelding te verplaatsen.
  2. Tekstomloop: deze optie zorgt ervoor dat de tekst rond de afbeelding loopt.
  3. Tekst onderbreken: deze optie is vergelijkbaar met tekstterugloop, maar de afbeelding fungeert als een onderverdeling - wat betekent dat tekst alleen boven en onder de afbeelding verschijnt, niet links of rechts.

Afbeeldingsgrootte wijzigen

  1. Selecteer de afbeelding
  2. Plaats de muis op één van de blauwe vierkantjes, de muiscursor veranderd van teken
  3. Hou nu de linkermuisknop ingedrukt en beweeg de muis om de afbeelding groter of kleiner te maken.

Hieronder een voorbeeld:

[video-to-gif output image]

Afbeelding bijsnijden

Je kunt de randen van een afbeelding afsnijden of een gedeelte van de afbeelding verwijderen.

  1. Klik op de afbeelding die je wilt bijsnijden.
  2. Klik op de "Bijsnijden" knop in de toolbar: Bijsnijden.
  3. Versleep de blauwe vierkantjes langs de rand naar de gewenste vorm.
  4. Druk op Enter op het toetsenbord of klik op een willekeurige plek in het bestand als je klaar bent.

Afbeeldingsrand

  1. Selecteer een afbeelding.
  2. Klik in de toolbar op de knop "Randkleur" .
  3. Kies een kleur of klik op "Aangepast" om je eigen kleur te maken.
  4. Wijzig de afbeeldingsrand door in de toolbar op de knop "Randdikte" te klikken en het gewenste aantal punten te kiezen.
  5. Je kan de soort rand wijzigen met de knop "Randstreepje"

Afbeelgingskleur en filters

Je kunt de kleur, de helderheid, de transparantie of het contrast van een afbeelding wijzigen.

  1. Klik op de afbeelding die je wilt aanpassen.
  2. Klik in de toolbar op de knop "Afbeeldingsopties".
  3. Wijzig onder Kleurwijziging de kleur van de afbeelding.
  4. Wijzig onder Aanpassingen de volgende opties:
  5. Bekijk de aangebrachte wijzigingen die meteen worden toegepast.