Vragen, toetsen en oefeningen invoegen

Vraag invoegen

Bij een vraag krijgt een leerling na het invullen van het antwoord direct feedback (goed/fout) met eventueel een toelichting. Uitzondering hierop vormt de open tekstvraag. De leerling antwoordt hier met een (lang) antwoord, dat niet geautomatiseerd kan worden gecontroleerd. De leerling heeft wél de mogelijkheid om het eigen antwoord te vergelijken met een opgegeven modelantwoord. Ook de uploadvraag geeft niet direct feedback.

Je kunt meerdere vragen op een pagina in een opnemen. Deze vragen worden dan onder elkaar geplaatst.

In Wikiwijs zijn de volgende vraagtypes mogelijk:

Bij de vragen worden er geen scores bijgehouden en het totaal aantal vragen dat goed beantwoord is, wordt niet geteld. Wil je wél dat scores worden geteld en/of wil je meerdere vragen in een 'set' combineren, maak dan gebruik van het element 'toets/oefening'.

In de handleiding van Wikiwijs kun je een stap-voor-stap uitleg per vraagsoort bekijken.


Toets/oefening invoegen

In Wikiwijs Maken kun je een oefening of toets bestaande uit meerdere vragen maken. Bij de toets/oefening kun je kiezen uit dezelfde vraagtypen als bij het element ‘vraag’.

De dingen die je opneemt op de verschillende tabbladen bij het maken van je toets of oefening worden automatisch opgeslagen. Je hoeft dus niet steeds op 'Opslaan' te klikken. Klik je op 'Opslaan' dan verlaat je het toets/oefening element.

In de handleiding van Wikiwijs vind je een uitgebreide, stap-voor-stap uitleg om je eigen toets of oefening te maken.