Boekverslag zeven.
Titel: Dorst
Auteur: Esther Gerritsen
Aantal pagina’s: 216
Druk: 7
Genre: Roman
Uitgeverij: De Geus
Niveau drie
Vandaag ga ik het hebben over het boek ‘Dorst’. Dit Boek is geschreven door Esther Gerritsen. Ik heb dit boek gekozen om te lezen omdat de voorkant er voor mij persoonlijk aantrekkelijk uit zag. Op de cover zijn mooie kleuren gebruikt en dat trok mij aan.
Samenvatting:
Het boek gaat over een vrouw genaamd Elizabeth. Zij is ernstig ziek en heeft dus niet meer lang te leven. Ook heeft zij een dochter. Haar naam is Coco. Veel contact hebben zij niet. Op een dag komt Elizabeth Coco tegen. Ze spreken elkaar eigenlijk nooit. Elizabeth zegt dat ze ongeneselijk ziek is. Coco. Coco is verbaasd. Sinds deze gebeurtenis heeft Coco weer veel meer contact met haar moeder. Coco woont samen met haar oudere vriend, Hans. Zij vertelt hem het verhaal en Hans vind het belachelijk dat Elizabeth het zo maar in eens vertelt. Als Coco later met haar vader en stiefmoeder gaat eten bij de Chinees, vertelt zij ook hen het slechte nieuws. Nadat Coco te weten is gekomen dat haar moeder ernstig ziek is, neemt zij vaker contact met haar op. Coco gaat zelfs bij haar inwonen. Elizabeth kan niet meer boven slapen, dus haar bed word verplaatst naar de serre op de begane grond. Elizabeth heeft erg veel rust nodig en slaapt dus ook ontzettend veel. Uiteindelijk overlijd Elizabeth. Er gebeuren in de tussentijd ook nog ontzettend veel dingen, maar daarvoor zul je het boek zelf moeten lezen!
Informatie over de schrijver:
Esther Gerritsen (1972) debuteerde in 2000 met de verhalenbundel Bevoorrecht bewustzijn en werd direct gezien als een van de grote jonge literaire talenten. Met de twee romans die daarop volgden, Tussen Een Persoon en Normale dagen, bevestigde Gerritsen de verwachtingen. In 2008 verscheen haar derde, alom geprezen roman De kleine miezerige god, in 2010 gevolgd door Superduif. Gerritsen is columnist voor de VPRO Gids.
Bron: https://www.scholieren.com/verslag/boekverslag-nederlands-dorst-door-esther-gerritsen-75517
Eigen mening:
Zelf vond ik het een negatief maar ontroerend boek. Het begon al met Elizabeth. Je werd meteen overdonderd met het feit dat Elizabeth ernstig ziek was. Ook maakt je je vrijwel meteen kennis met Coco. Ik vond haar een erg vervelend karakter. Ze was erg onvriendelijk tegen Elizabeth naar mijn mening. In haar gezicht deed ze aardig maar van binnen was Coco erg kwaad en dat vond ik niet terecht. Dat gaf mij een geïrriteerd gevoel bij dit boek. Ik vond het ook erg zielig dat Elizabeth ernstig ziek was en aan het einde van het boek stierf. Ik vond dit boek wel leuk om te lezen, maar het was zeker niet mijn favoriete boek. Romans zijn over het algemeen niet zo mijn ding, dus daar ligt het waarschijnlijk aan. Mijn favoriete boeken zijn namelijk waargebeurde verhalen en thrillers, dus om romans te moeten lezen vind ik natuurlijk niet heel prettig. Maar wat moet dat moet. Dit was niet mijn favoriete boek. De leukste roman die ik tot nu toe heb gelezen is ‘Geraakt’. Dat ging over een moeder die haar dochtertje expres ziek maakte omdat ze van aandacht hield. Je las uit veel verschillende perspectieven, en dat vind ik fijn en leuk om te lezen. In dit boek waren de karakters zeer negatief. Hans, Coco en ook Elizabeth waren alle drie negatief. Ook denk ik dat ik het boek minder leuk vond omdat Coco heel negatief was en daar irriteerde ik me mateloos aan. Het boek werd veel vertelt vanuit haar perspectief, en dat maakte ook dat het boek minder leuk was voor mij. Dit boek is voor mij geen literatuur omdat ik er niets van heb geleerd en het niks speciaals met mij heeft gedaan.