Naar aanleiding van jou vraag heb ik de website bekeken die jij hebt ontwikkeld in het kader van je opleiding.
Allereerst, wat een goed initiatief om over dit onderwerp een informatie pagina te maken!
Het doel hiervan is duidelijk en voor stage begeleiders, nieuwe docenten maar ook voor ouders heel fijn om te weten wat de leerlingen in het Praktijkonderwijs nodig hebben.
Tot slot kan ik terug zien dat je veel ervaring hebt met de doelgroep en goed voor ogen hebt welke behoeften anderen hebben om inzichtelijk te krijgen wat deze leerlingen nodig hebben. Een waardevol product waar je trots op mag zijn!
Elodie Meester, Master student Educational Needs aan de Hogeschool Utrecht, Docent op PrO Almere
Wat een ontzettend overzichtelijk en verhelderende pagina heb jij ontwikkeld.
De manier, waarop jij toewerkt naar de conclusie is erg prettig. Door het informatieve deel aan het begin, wordt ik meegenomen in het onderwerp. Vervolgens eindig jij met adviezen voor alle betrokkenen rondom LVB. Voor mij zou dit direct toepasbaar zijn in de praktijk.
Ik merk dat de WIKI geschreven is door iemand die om leerlingen geeft. Daar heeft elke leerling recht op. Een mooi eindproduct!
Kiki Dee Konter, Master student Educational Needs aan het Windesheim in Zwolle, Leerlingbegeleider op het Carmel College Salland
Ik heb met veel interesse jouw product gelezen! Ik zou de volgende reactie willen geven:
Wat een goed toegankelijke en prettig leesbare Wiki, waarin veel waardevolle informatie te vinden is!
Het is een aansprekend verhaal, mede doordat duidelijk naar voren komt dat de doelgroep je na aan het hart ligt.
Het geeft informatie voor iedereen die op enigerlei wijze met jongeren met LVB te maken heeft en is zeker aan te bevelen voor alle nieuwe medewerkers op een school voor Praktijkonderwijs.
Masja Jansen - Docent Praktijkonderwijs
Ik heb je wiki met plezier gelezen.
Je hebt veel informatie verzameld en geordend op een manier die anderen verder kan helpen.
Wat spreekt uit je wiki is vooral een grote betrokkenheid bij de doelgroep en een sterk gevoel van rechtvaardigheid
Die komen wat mij betreft mooi samen in de zin:
"Jongeren mogen niet de dupe worden van tekortkomingen in hun omgeving"
Je hebt in deze wiki een podium gevonden om je overtuiging te onderbouwen
Dat we op school veel mogelijkheden hebben om bij te dragen aan (maatschappelijk) succes van onze leerlingen
Ik hoop dat je met deze wiki anderen zal inspireren
Astrid Jacobs - orthopedagoog/onderwijskundige
Zoals ik al zei een super website. Ga ik zeker gebruik van maken. Dank daarvoor want het was echt een gemis.
Gitta Verbeek - Teamleider
Bedankt dat ik jouw Wiki mocht lezen.
Je hebt heel helder en duidelijk de problematiek beschreven rond leerlingen met een licht verstandelijke beperking. Ik heb er veel van geleerd. Vooral de uiteenzetting over wat werkt heeft mij heel duidelijk gemaakt wat ik kan doen om deze leerlingen verder te helpen en te begeleiden.
Je neemt me mee in je verhaal en het is duidelijk te merken dat je hart voor deze leerlingen hebt.
Veel succes met je studie.
Simone Eijgenraam - Basisschool leerkracht
Complimenten voor dit geweldige initiatief!
Echt top dat je dit gedaan hebt en zo al je kennis en inzichten die je al had maar ook je nieuw verworven kennis met ons/iedereen deelt.
Hier wordt ik erg blij van.
Vooral ook omdat ik door alles heen jouw betrokkenheid en motivatie om onze leerlingen echt verder te helpen heen lees.
Vooral de pagina "Wat werkt?" Is erg helpend.
Overzichtelijk, tot de kern en praktisch.
Heel inspirerend bij het bedenken en maken van nieuwe lessen en bij het checkken van de bestaande lessen: "Ben ik (nog) goed bezig?"
Ga ik regelmatig even doorlezen.
Abdel, jij bent inspirerend, motiverend en activerend voor onze leerlingen maar ook zeer zeker voor mij!
Leuk ook die columm van Peter Heerschop.
"Een cadeautje voor alle mensen die in het onderwijs werken".
Liesbeth te Velde - Docent op het Praktijkonderwijs
Ik was blij verrast om zoveel informatie gebundeld te zien over de doelgroep waar ik al jaren mee werk.
Het was verfrissend om te lezen dat de dingen die je dagelijks doet, concreet maken van de les stof, de leerling de uitleg laten herhalen etc. dat dit ook onderbouwd wordt door de theorie, als iets dat werkt.
Bedankt voor de uitgebreide toelichten op het kopje: “Wat werkt” i.p.v. alleen zeggen dit en dit werkt, gaf je ook concrete voorbeelden die meteen in de praktijk toegepast kunnen worden.
Wel denk ik dat er veel verschil zit in de aanpak per leerling en er wordt nu veel uitgegaan dat er 1 algemene aanpak is voor elke LVB leerling. Waarbij ik denk dat je bij elke individuele leerling moet kijken wat werkt er nou het beste bij hem of haar, welke handvatten die jij allemaal aanbiedt kan ik inzetten. I.p.v. allemaal op elke leerling.
Deze website zou een standaard onderdeel moeten zijn voor de startende leerkracht op PrO.
Jim Sprinkhuizen - Docent & Deelteamcoördinator
Via de mail ben ik op de hoogte gesteld over het bestaan van deze site. Aangenaam verast heb de site gelezen. Door het werken in de praktijk is goed terug te zien dat de doelen overeenkomen met wat we in de praktijk zien. De site leest lekker weg en een filmpje tussendoor zorgt voor een andere manier van het aanbieden van informatie. Aan de site is duidelijk te zien dat je er veel tijd en energie in hebt gestoken. Dat is terug te zien aan het grote rechtvaardigheidsgevoel dat ik overhoudt aan het lezen van jou stuk.
Paul Alma - Docent & Deelteamcoördinator
Ik heb oprecht bewondering voor wat je hier hebt neergezet met deze wiki.
Ik heb dit zojuist ook op mijn LinkedIn gezet en hoop dat vele mensen jouw kijk op deze doelgroep en expertise zullen delen . Het is voor mij een verrijking van kennnis en inzicht, dat wens je toch voor iedereen die dat zoekt ?
Een overzichtelijke site met heldere en goed onderbouwde informatie .
De site bied ondersteuning en (vergroting van) expertise bij het werken met deze doelgroep .
De aangeboden informatie enthousiasmeert en geeft nieuwe inzichten
Echt een aanrader en waardevolle informatie pagina voor iedereen die te maken heeft met deze doelgroep !
Tamar Monsma - Stagebegeleider op het Praktijkonderwijs