Een woordspin maken bij je boek! Dit kun je op papier doen of op de computer. Doe je het op papier, dan kun je dit het beste doen op een A3-papier of groter. Je mag daarop schrijven, plakken, tekenen etc. Je mag ook stukken tekst typen en uitprinten, zodat je het er daarna op plakt. Hieronder een klein voorbeeld van je poster. Uiteraard wordt jouw versie nog veel mooier en uitgebreider! Je mag natuurlijk ook meerdere woordspinnen maken als jij dat mooier vindt.
Waar kan het over gaan?
- De hoofdpersoon (of hoofdpersonen). Wie zijn ze? Hoe zien ze er uit? Noem karaktereigenschappen met voorbeelden uit het boek.
- De tijd: welke invloed heeft de tijd op je verhaal? Welke ontwikkeling maken de personages door? Hoe zijn ze aan het begin van het verhaal en hoe zijn ze aan het eind? Zijn ze veranderd? Waardoor kwam dat?
- Plaatsen: welke plaatsen waren belangrijk voor het verhaal en waarom waren ze zo belangrijk? Wat gebeurde daar?
- Thema van dit boek. Wat is volgens jou het thema? Waarom vind je dat bij dit thema passen?
- Normen en waarden. Geef jouw mening over de gebeurtenissen, gedachtes en handelingen van de personages uit je boek. Zou jij dat ook doen? Waarom wel of niet?
- Jouw mening. Geef jouw mening aan de hand van beoordelingswoorden. Leg met voorbeelden uit het verhaal uit waarom jij dat vindt. Dus niet alleen: saai, omdat ze saaie dingen deden. Maar bijvoorbeeld: Spannend, omdat ze telkens het gevecht aan moesten gaan met de tegenstander. Vooral het laatste gevecht was spannend, want het leek er op dat de hoofdpersoon zou verliezen toen de moordenaar zijn mes uit zijn tas pakte.
- Vergelijkbare boeken. Welke boeken heb jij gevonden die op jouw boek lijken. Waarom lijken ze er op?
Zet op de achterkant duidelijk de volgende gegevens: