Opdracht 1B - 1 Perspectiefwisselen van ik naar wij

Waarom?

Als aankomend docent zal je in je stage veel samen moeten werken met leerlingen, collega’s, ouders en management.  Dit vraagt om een professionele houding. Bij die interactie moet je in staat zijn om op een professionele manier afwegingen te maken. Denk hierbij aan de juiste balans tussen organisatie- en belang als student. Aspecten waar je mee te maken kunt krijgen:

• Professioneel taalgebruik/communicatie tegenover persoonlijk taalgebruik;

• Omgang met de sociale verhoudingen (denk aan medestudenten/begeleider/beoordelaar);  

• Presentatie in voorkomen/kleding tegenover persoonlijke voorkeuren;

• Werkinzet voor school en sectie tegenover persoonlijk tijdbesteding. 

 

Wat ga je doen?

De bovenstaande aspecten zijn belangrijk bij het bepalen van normen en waarden binnen en buiten de school. Geef aan de hand van de vier aspecten welke keuzes jij als docent in opleiding zou maken tussen jouw belang en dat van de organisatie.

Aan de hand van het onderzoek naar de schoolcultuur maak je een vergelijking met de schoolcultuur, zoals jij die hebt ervaren tijdens de oriëntatiedag. 


Resultaat?