Lessenreeks opleiding Pedagogisch werk, jaar 3, niveau 4
Beste student! Welkom bij deze digitale lessenserie op Wikiwijs.
Deze lessenreeks bestaat uit drie lessen die gaan over het voeren van gesprekken. De eerste twee lessen kan je helemaal op je eigen tempo doorlopen. Voor het gemak staat er wel een richtlijn bij van wat je welke les kan doen, maar als jij al voor het einde van de les klaar bent met de stof van les 1, mag je vast door met les 2. In les 3 ga je de geleerde kennis toepassen. Hiervoor werk je samen met klasgenoten.
Hieronder staat een overzicht van wat je gaat doen tijdens de lessen.
Les 1
De eerste les begin je met het maken van een toets. Niet voor een cijfer, maar om erachter te komen wat je al weet van de theorie. Hierna ga je zelfstandig een opdracht maken. Ook ga je een filmpje bekijken waarin de theorie wordt uitgelegd.
Les 2
Je gaat twee filmpjes kijken. In beide filmpjes wordt een gesprek gevoerd. Jij gaat beoordelen of de gesprekken goede of verkeerde voorbeelden zijn van een gesprek voeren, en waarom.
Als je dit gedaan hebt mag je een keuze maken uit vijf doelgroepen. Kies een doelgroep die jij interessant vindt en waarover jij in les drie een gesprek wilt voeren. Vervolgens kies je een casus bij de doelgroep. Je gaat het gesprek zelfstandig voorbereiden.
Les 3
De laatste les ga je met een klasgenoot in gesprek over jouw casus. Hierbij pas je de kennis over het voeren van gesprekken toe. Je wordt tijdens het gesprek geobserveerd door een klasgenoot. Vervolgens wissel je van rol en ga jij een klasgenoot observeren aan de hand van een observatieschema. Het laatste kwartier gaan jullie klassikaal evalueren. Hiervoor beantwoord je een paar vragen over de lessenreeks. Je docent neemt vervolgens de leiding over het evaluatiegesprek.
Als je op het kopje 'les 1' klikt, kan je aan de slag! Succes en veel plezier!