Docenten

Beste collega,

In deze lessen krijgen 1e jaar leerlingen enkele vaardigheden voor het gebruik van hun laptop aangeboden. Uit onderzoek bleek dat deze vaardigheden de basis vormen voor het succesvol gebruik van de laptop als leermiddel. Ook wordt er aandacht besteedt aan social media gebruik en sexting. De lessen zijn opgedeeld in twee onderdelen: digitale geletterdheid en mediawijsheid.
Voor het onderdeel mediawijsheid maken we gebruik van werkbladen.
Zorg als docent dat de werkbladen tijdig geprint zijn.

De lessenserie is opgedeeld in een aantal lessen. Uiteraard bent u vrij om langer of korter over de lessen te doen dan er vermeld is.
Let wel op dat sommige onderdelen uit de les (bijvoorbeeld bij Word) in dezelfde les moeten worden uitgevoerd.
Lees elke les van te voren door zodat u weet wat er van u als docent verwacht wordt.

Deze lessenserie is zo opgezet dat u enkel hoeft te controleren of leerlingen de verschillende stapjes begepen hebben en het door hen ingeleverde werk hoeft te controleren. De instructies en opdrachten zijn al volledig verwerkt in de stappen. De manier waarop u wilt dat het gemaakte werk bij u wordt ingeleverd kunt u zelf bepalen. U kunt uw leerlingen het laten presenteren of naar u laten e-mailen, echter het meest aan te raden is om in uw ELO inlevermogelijkheden aan te maken. Hoe u dat kunt doen is afhankelijk van uw ELO.

Indien u onderdelen incompeet acht of zelfs volledig mist bent u vrij om dit wikiwijs arrangement te kopieƫren en aan te passen aan uw eigen wensen.

De schrijver wenst u veel succes en plezier met het uitvoeren van deze lessenserie.

We danken Marjolein Bos-Schouten hartelijk voor haar inbreng bij de totstandkoming van deze lessenserie.

 

Vragen? Stel ze aan Dirk

 

Aftekenlijst voor leerlingen : aftekenlijst

Aftekenlijst leerlingen