Aansluiten van de ultrasoonsensor

Hieronder vind je een schema voor het aansluiten van de ultrasone afstandssensor. We hebben er ook een ledje bij geplaatst, als vervavnger van de zoemer voor de parkeersensor straks. Als je beschikking hebt over een zoemer dan mag je die natuurlijk gebruiken. Zoek dan zelf informatie over hoe je de zoemer kunt aansluiten.

In onderstaande schakeling is de led aangesloten op pin 13. De trigger van de ultrasoonsensor is aangesloten op pin 3 en de echo van de ultrasoonsensor is aangesloten op pin 2.

 

Ultrasone sensor aansluiten

 

Opdracht: sluit de ultrasoonsensor aan

Sluit de ultrasoonsensor aan en test of deze goed werkt. Je kunt daarvoor gebruikmaken van het voorbeeld hieronder. Start de seriele monitor om te zien of het werk. Je kunt ook het voorbeeld gebruiken van de volgende site: https://howtomechatronics.com/tutorials/arduino/ultrasonic-sensor-hc-sr04/. Op die site vind je meer achtergrondinformatie over de werking van de ultrasoonsensor. Let op: in het voorbeeld op die site worden andere pinnen gebruikt, dus pas dat aan in het programma.

 

testen-ultrasoonsensor.ino