De vraag hoe je een onderzoeksproces aan de hand van het DOT-Framework visualiseert en gebruikt voor een planning hebben we beantwoord d.m.v. de aangeboden drie workshops.
In het onderstaande overzicht laten we van ieder van de drie technieken de voor- en nadelen zien. Tevens laten we zien per techniek in welke situatie je die kunt gebruiken (context).
Voordelen | Nadelen | Context | |
---|---|---|---|
Schetsen |
Uit te voeren met alle betrokkenen Geeft in- en overzicht. Betrokkenen denken mee en zien het zelfde “beeld”. |
Bij onvoldoende tekenvaardigheden is er een kans op een onvolledige visualisatie van het plan |
Te gebruiken in Scrum sessies, in begin fase van een project of bij korte overleggen. |
Digitale tools | Het onderzoeksplan kan worden gepubliceerd in verschillende media | Kost tijd en inspanning om het plan te realiseren. | Te gebruiken bij presentaties of als praatplaat bij project overleggen. |
Animatie |
Publiceren in dynamische media. Je kunt het onderzoeks proces/plan in de tijd visualiseren. |
Kost veel tijd en inspanning om het plan in deze vorm te realiseren. | Te gebruiken als trailer of als communicatie middel naar buiten toe. |