Doelen:
De leerlingen kunnen aan het einde van de les animaties van brandwonden in de juiste volgorde zetten. De juiste volgorde is van de ergste brandwond (3e graads), naar minst erge brandwond (1e graads). Dit kunnen de leerlingen foutloos.
De leerlingen kunnen aan het einde van de les kenmerken van schaafwonden en snijwonden bij de juiste wond plaatsen door de kenmerken naar het juiste vlak te slepen op de computer. Hierbij mogen de leerlingen 1 fout maken.
De leerlingen kunnen aan het einde van de les een voorbeeld opschrijven van een situatie waarbij een brandwond kan ontstaan. Hierbij beschrijven de leerlingen tot in welke mate (1e, 2e of 3e graads) de huid beschadigd raakt.
Lesactiviteiten: Zelfstandig doorwerken webwandeling van les 3 en het maken van de eindopdracht.
Materialen leerkracht: Digibord met daarop de module geopend.
Materialen leerling: Chromebooks en telefoon
Tijdsduur: 30 minuten
Benodigde voorkennis: Kennis van de verschillende lagen van de huid (les 1) en de functies van de huid (les 2).
Introductie (5 minuten)
Refereer kort aan de onderwerpen die in les 2 aan bod zijn gekomen. Verwijs ook naar de samenvatting van les 2 voor leerlingen die de kennis niet meer paraat hebben. Introduceer vervolgens les 3. Vertel de kinderen dat deze les gaat over beschadigingen aan de huid en bestaat uit een webwandeling. In de webwandeling blijven de kinderen niet alleen in Wikiwijs, maar gaan verschillende websites bezoeken. Dit doen zij aan de hand van QR-codes. Demonstreer hoe de kinderen de QR-codes moeten scannen. Dit doen zij met hun telefoon. Laat ook de twee stappen zien waar de QR-codes in staan. Daarbij kunnen de kinderen namelijk kiezen voor een makkelijke, gemiddelde of moeilijke bron. Vertel de kinderen dat ze dus niet alle bronnen hoeven te gebruiken, maar dat ze een keuze daarin moeten maken. Vermeld ook dat de les 30 minuten duurt.
Let op! Als de kinderen geen telefoon (mee) hebben, kunnen zij ook op de link onder de QR-code klikken.
Leskern (20 minuten)
Laat de leerlingen zelfstandig aan de slag gaan met de tekst en de opdrachten, terwijl u begeleidt. De leskern bestaat uit een informatie over de beschadigingen aan de huid. De beschadigingen die worden behandeld, zijn: brandwonden, schaafwonden en snijwonden.
Afsluiting (5 minuten)
De afsluiting zit per les verwerkt in de module. Echter maken de leerlingen deze les een eindopdracht (dagboek). Deze dient u na te kijken, zie hiervoor 'beoordeling les 3'. De afsluiting bestaat daarnaast uit een samenvatting van de leerstof die behandeld is in de les.
Beoordeling les 3
De leerlingen kregen de opdracht om een stukje uit een dagboek van iemand te schrijven die zich verbrand. In tegenstelling tot de vorige lessen, heeft u nu wel de taak om de opdracht na te kijken. Hieronder is een tabel met punten score gemaakt. Het maximaal te halen aantal punten is 10. Bij 10 punten scoort de leerling dus een 10, bij 9 een 9 en zo verder.
Punten verdeling | 0 punten | 1 punt | 2 punten | 4 punten |
Dagboek | Wanneer er uit het verhaaltje niet naar voren komt dat er sprake is van een dagboek. | Wanneer er een aanhef en afsluiting is zoals in een dagboek | Wanneer er een aanhef en afsluiting is zoals in een dagboek én wanneer er een datum wordt benoemd. | - |
Brandwonden | Wanneer er geen sprake is van een brandwond. | Wanneer er sprake is van een brandwond en de leerling benoemd of het een ernstige brandwond is of een minder erge. | Wanneer er sprake is van een brand wond. Wanneer er duidelijk wordt omschreven dat het een erge brandwond is of minder erge. Wanneer er wordt omschreven of het een 1e, 2e, of 3e, graads wond is. | Wanneer er sprake is van een brand wond. Wanneer er duidelijk wordt omschreven of het een erge brandwond is of minder erge. Wanneer er wordt omschreven of het een 1e, 2e, of 3e, graads wond is en als er één eigenschap van de wond wordt benoemd (die overeenkomt met de ernst van de brandwond) |
Situatie | Wanneer er geen situatie is waarin een brandwond kan ontstaan. | Wanneer er een situatie is waarin een brandwond kan ontstaan en deze overeenkomt. | Wanneer er een situatie is waarin een brandwond kan onstaan en deze overeenkomt de ernst van de wond. | Wanneer er een situatie is waarin een brandwond kan onstaan en deze overeenkomt met de ernst van de wond. Daarnaast wordt er beschreven waarom er door de situatie een wond kan ontstaan. |