Opdracht: bouw de lichtregulering
a) Maak een prototype voor de lichtregulering. Ga uit van de voorbeelduitwerking het toestandsdiagram of van je eigen toestandsdiagram. Gebruik de knoppen op de Micro:bit. In plaats van de lamp gebruik je de ledjes van de Micro:bit. Je kunt de helderheid van de ledjes instellen met het volgende blokje. De maximum-waarde is 255, het minimum is 0.
b) Pas het prototype aan voor opdracht b). Je mag een derde knopje (knop C) toevoegen, zie Aansluiten van de drukknop. In plaats daarvan kun je ook de combinatie van knop A en B gebruiken: als ze allebei tegelijk worden ingedrukt.
Het is niet mogelijk om de kleur van de ledjes op de Micro:bit te veranderen in blauw. In plaats van rood en blauw kun je kiezen om met knop C te wisselen tussen twee verschillende figuren, bijvoorbeeld een hartje en een mannetje.