Pijlers voor een goed huwelijk

Is het je wel eens opgevallen dat het via de media lijkt alsof iedereen seks heeft?  Dat het allemaal maar normaal gevonden wordt dat je met iemand naar bed gaat? Is dat ook zo? De vraag is dan ook: Wat doet media ons geloven over seksualiteit?

Als mens zijn we vatbaar voor het zien van beelden van buitenaf. In de pubertijd ben je extra vatbaar voor groepsdruk en beeldvorming. Wanneer je anderen iets ziet doen, wordt je daardoor beïnvloed. Vaak ben je dan onzeker, want je wilt liever niet buiten de groep vallen.

De reclame van wereld en media maken hier graag gebruik van om je te beïnvloeden. Wat betreft seksualiteit: je krijgt een bepaald beeld dat alles mag en kan op seksueel gebied. Ze proberen je vooral voor te houden dat iedereen “het doet”. Dit kan je het gevoel geven dat je er niet bij hoort of dat je achterloopt en preuts bent. Misschien heb je de gedachte dat niets mag, omdat je als christen andere keuzes wilt maken.