6. Regenten en vorsten

Tijdvak 6 Regenten en vorsten. In 2004 werd door middel van een verkiezing vastgesteld welke tien Nederlanders volgens het Nederlandse publiek de grootste Nederlanders aller tijden waren. Van deze tien grootste Nederlanders aller tijden leefden er maar liefst drie in het tijdvak 6. Het tijdvak van regenten en vorsten en in Nederland vooral bekend als de Gouden Eeuw. In dit thema daarom veel aandacht voor de Republiek der Nederlanden.

Kenmerkende aspecten: Vorstelijk absolutisme, de Nederlandse gouden eeuw, handelsimperium en wereldeconomie, de wetenschappelijke revolutie.

Lesdoel: aan het einde van deze les kun jij heb begrip absolutisme uitleggen. Weet je wanneer dit tijdvak was op de tijdlijn en wie toen in Nederland de touwtjes in handen had. 

Stadhouders en regenten https://schooltv.nl/item/de-republiek-der-verenigde-nederlanden-stadhouder-en-regenten/