Word heeft een aantal basisfuncties, waarvan je de meeste vast al wel kent. We lopen ze toch nog even door, het gaat om een aantal van deze functies:
Hieronder geven we per onderdeel een uitleg wat je er mee kan:
Hier kan je het lettertype aanpassen, zo kan je tekst er ook zo uitzien, of misschien vind je dit mooier, of houd je van lekker standaard, of zakelijk. In ieder geval, je kan aanpassen hoe de tekst zelf er uit ziet. Daarnaast kan je hem heel groot , of op standaard houden, of misschien wil je wel heel klein je tekst maken.
Met de B je tekst dikgedrukt maken, met de I je tekst schuingedrukt en met de U je tekst onderstrepen. Zo kan je bepaalde tekst nadruk geven, die stukjes tekst vallen dan extra op.
Met deze opties kan je er helemaal een feestje van maken. Zo kan je tekst een 3D effect geven, tekst een kleurtje geven, of de achtergrond van de tekst markeren. Ook dit zorgt ervoor dat de tekst extra nadruk krijgt. Dit kan alleen wel soms heel druk overkomen, vandaar dat de opties bij punt 2 vaker gebruikt wordt.
Dit gaat over de tekstrichting. Hoe wil je dat je tekst op de pagina staat?
Hier
hier
of hier?
Als je de meest rechterknop gebruikt, dan 'lijn je de tekst uit' en wordt er zo veel mogelijk het blad gevuld, dit ziet er wat rustiger uit. Hieronder een voorbeeldje:
Ik verscheurde je foto, 'k heb je brieven verbrand. In mijn hart moet ik huilen maar ik doe nonchalant. Ik verscheurde je foto maar ik zie je nog steeds, want ik weet dat ik je nooit meer vergeet.Ik verscheurde je foto, 'k heb je brieven verbrand. In mijn hart moet ik huilen maar ik doe nonchalant. Ik verscheurde je foto maar ik zie je nog steeds, want ik weet dat ik je nooit meer vergeet.
Ik verscheurde je foto, 'k heb je brieven verbrand. In mijn hart moet ik huilen maar ik doe nonchalant. Ik verscheurde je foto maar ik zie je nog steeds, want ik weet dat ik je nooit meer vergeet.Ik verscheurde je foto, 'k heb je brieven verbrand. In mijn hart moet ik huilen maar ik doe nonchalant. Ik verscheurde je foto maar ik zie je nog steeds, want ik weet dat ik je nooit meer vergeet.
Zie je het verschil aan het einde van regels?
De laatste van de basisfuncties zijn opsommingstekens, waarmee je in het kort iets opsomt. Als het niet belangrijk is in welke volgorde iets is, dan gebruik je de bullets (de bolletjes) of streepjes. Een voorbeeldje:
Er zijn veel soorten herdershonden:
|
Maar het kan ook zo zijn dat de volgorde van de opsomming belangrijk is, dan gebruik je getallen:
Bij Word heb je bovenin 10 tabbladen staan:
|
OPDRACHT:Stap 1: Open het document "Tractors" hier onderaan de pagina.
Stap 2: Verander het lettertype naar een lettertype dat jij mooi vindt, maak er grootte 12 van.
Stap 3: Geef de titels en tussenkopjes een andere kleur.
Stap 4: Lijn de tekst helemaal uit.
Stap 5: Maak van de soorten trekkers een opsomming zonder volgorde.
Stap 6: Sla het bestand op je OneDrive op. Geef je bestand de naam: "Jouw naam + wordoefening1". Maak een nieuwe map aan met "ICT" en sla daar het bestand in op. |