boek 10

‘Romeo en Juliet’

 

Het verhaal gaat over Phileine. Ze heeft een vriendje Max die naar een theater project gaat in New York. Phileine mist Max heel erg en besluit daarom naar New York te gaan om hem te bezoeken. Je beleeft in dit boek de tijd dat Phileine 6 dagen in New York is.

 

              “Ik ben zo moe, Max, moe van alle ruzies en

              grensafbakeningen en onderaardse gevechten.

Je doet me pijn. Max roept dat ik hem kapot

probeer te maken, dat is een gedoe.”

 

Het verhaal gaat over Phileine, ze is een Nederlands meisje die op een feestje haar vriendje Max ontmoet. Max moet voor een Shakespeare-project verhuizen naar New York. Phileine mist hem uiteindelijk zo erg dat ze besluit om een ticket naar New York te boeken.

In het vliegtuig ontmoet ze een stel Fabian en Lena. Ze kennen New York goed en zorgen daarom dat Phileine veilig bij Max thuis komt. Hier ontmoet ze de huisgenoten van Max, Gulpje, Leonard en Joanne. Bij het toneelstuk komt Phileine erachter dat alle toneelspelers naakt zijn. Later krijg je te horen dat Joanne en Max seks hebben gehad. Phileine is ontzettend boos, maar hoe gaat de ruzie tussen Max en Phileine aflopen? En wat gaat ze doen in de tijd dat ze in New York is?

Het verhaal speelt zich af in Nederland maar vooral in New York. De tijd dat het afspeelt is niet bekent, maar het speelt zich ongeveer rond 1995 af. Het verhaal bestaat uit 6 hoofdstukken die aangeven hoeveel dagen ze in New York zit. Deze hoofdstukken bestaan uit verschillende tussenkopjes. De titels van deze kopjes hebben te maken met het volgende stuk tekst.

Het boek is geschreven door Ronald Giphart. Het boek is uitgegeven in 1996. Ik heb nog nooit eerder een boek van Ronald Giphart gelezen. Het boek was gemakkelijk te lezen. Dit komt omdat een boek van deze tijd is. Het was een heel grappig boek met veel humor, maar ook met problemen tussen Phileine en haar vriendje Max. Het boek is in de ik-vorm geschreven waardoor je de gedachtes van Phileine weet. Hierdoor kan je je goed inleven in Phileine. Het boek is uitgegeven door Balans. De uitgeverij is vooral gericht op boeken die non-fictie zijn. Ik heb nog niet eerder een boek van deze uitgeverij gelezen.

Ronald Giphart is geboren op 17 december 1965. Hij is vooral bekent door de boeken Ik ook van jou en Phileine zegt sorry. Ook schrijft hij boeken voor de Volkskrant en KIJK. Na het schrijven heeft hij samen met Joost Zwagerman een theatershow Hamerliefde gemaakt en speelt hij zelf ook in het theater. Hij heeft 2 prijzen gewonnen, de Gouden Ezelsoor en de  C.C.S. Crone-prijs.

Ik vond het boek echt heel erg leuk. Dit komt omdat er heel veel grappige momenten in zaten, maar ook problemen. Waardoor het leuk blijft om te blijven lezen en waardoor ik ook graag wilde weten hoe het afliep.