Script

 

Dag

Wat zien we

Wat doen we

Resultaten

Benodigdheden

Maandag

Bij binnenkomst zien de leerlingen teksten op de muren staan. Er wordt hier niets over verteld.  Er staan drie tafels onder de tekst: dood, levend, levenloos. Op een andere muur staat: Wat leeft er op het HVC?

Op een tafel liggen een aantal emmers, een slootnet, scharen en insectenpotjes

Na een korte introductie op de week, wodt er aan de leerlingen gevraagd om iets rondom het HVC mee naar binnen te nemen. de leerlingen gaan naar buiten/ buiten het lokaal om iets te zoeken. Bij terugkomst moet dit iets op een tafel neer gelegd worden. Daarna doen de leerlingen dit nog twee keer. Dit kunnen materialen zijn, maar ook foto’s. uiteindelijk moeten er op alle drie de tafels voorwerpen liggen. Om te weten wat waar moet komen, moeten de lln erachter komen wat de woorden betekenen. Dit kunnen ze opzoeken op hun ipad.

 

Het is de bedoeling dat de tafels zo vol komen te liggen dat iedereen 3 items neer gelegd heeft, op elke tafel 1 ding.

 

Hierna gaan de leerlingen drie voorwerpen, van elke tafel 1, tekenen. (a5 papier) Daarna aan de hand van de tekenregels gaan ze deze tekening verbeteren. Deze regels liggen op blaadjes in het lokaal, ze kunnen  (een aantal regels kunnen ze nog niet toepassen, dit gebeurd later in de week)

Drie tafels vol met spullen die te maken hebben met dood, levend of levenloos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drie tekeningen volgens de tekenregels getekend. (de tekeningen blijven op school voor de volgende dag)

Tafels

Muren voor teksten, kan op borden of op groot papier.

Stiften

A5 papier

Slootnet

Snoeischaar

Tekenmateriaal

Emmers

insectenpotjes

Dinsdag

De leerlingen zien de teksten nog op de muur staan. De tekenregels zijn er bij gekomen (deze hangen op muur 2) op deze muur hangen ook kreten van organen.

De leerlingen gaan hun tekeningen verder verbeteren en verduidelijken. Ze gaan naar de juiste termen op de muur opzoek en schrijven deze op de juiste manier bij hun tekeningen

Drie tekeningen met verschillende onderdelen

De gemaakte tekeningen van maandag. tekenregels

Woensdag

Op muur drie hangt nu een boomstructuur. De vier rijken van biologie staan hier genoteerd.

De leerlingen gaan hun tekeningen ordenen. Waar hoort welke tekening te hangen.

De missende onderdelen worden uitgezocht. Dit wordt gedaan door microscopie. De lln kijken naar de twee filmpjes over microscoop en preparaat maken en gaan hiermee aan de slag.

Alle tekeningen hangen aan het eind van de dag aan de “boom”

 

 

 

 

 

 

 

De leerlingen hebben een nieuwe tekening gemaakt van hun bekeken preparaat (a5 formaat)

Tekenmateriaal

Microscopen

Prepareermateriaal

Organismen om te prepareren

Ipad om filmpjes te bekijken

 

Niet alle leerlingen kunnen tegelijkertijd de microscopen gebruiken. dit moet dus in verschillende fasen gaan. er zijn adapters om een foto te kunnen maken van het preparaat. zo kunnen de leerlingen ergens anders hun tekeningen maken.

Donderdag

Op een centrale tafel liggen zoekkaarten van verschillende organismen

De leerlingen zoeken uit welk organisme ze getekend hebben. Doormiddel van de verschillende zoekkaarten. Hierdoor krijgt de tekening een titel.

De gemaakte tekeningen krijgen een titel en worden weer op de juiste plaats in de boom gehangen.

Zoekkaarten

Gemaakte tekeningen

vrijdag

Op de muur staat: wat leeft er voor jou op het HVC?

De leerlingen gaan brainstormen in groepjes over wat zij graag willen met de omgeving op het HVC. Hierna maken zij een plan of een maquette o.i.d.

De ontwerpen en de maquette worden gepresenteerd en de beste worden voorgelegd aan de directie

Teksten op de muur.

papier, maquette materiaal.