Introductie

Welkom bij het project Housewarming!

 

Vorige week hebben we al in de HVX ruimte gewerkt, maar zoals je hebt gemerkt moeten er nog een aantal dingen afgemaakt worden in de ruimte. De lampen worden nog opgehangen, er komen nog meubels bij en we gaan deze week ook zelf het een en ander klussen.

Daarnaast zijn we ook bezig om onze draai te vinden bij HVX. In dit project leren we daarom ook hoe we goed kunnen omgaan met de ruimte en hoe we ons prettig kunnen voelen in de groep.

Flowvraag

De flowvraag van dit project is:

"WANNEER VOEL IK MIJ ERGENS THUIS?"

Je ergens thuis voelen heeft niet zozeer te maken met de vier muren waar je nu tussen woont. Het gaat over je eigen plek innemen en over het ervaren of creƫren van ruimte om jezelf te zijn. Hoe geven andere mensen dat vorm en wat betekent dat voor mij?

Je ergens thuis voelen is voor veel mensen helaas niet vanzelfsprekend. Je huis kan helemaal niet als 'thuis' voelen, als je er verdrietig bent. Als er thuis veel ruzie is of stress, is het geen plek waar je kunt ontspannen of even onderuit kunt zakken. Ook in onze groep kan het zijn dat 'thuis' even niet als 'thuis' voelt.

Deelvragen

Bij dit project horen de volgende deelvragen:

  1. Wat ervaar ik zelf als 'thuis' en hoe is dat voor de andere leerlingen in mijn coachgroep
  2. Wat zijn voorwaarden om je thuis te voelen?
  3. Wat heb ik nog nodig om me thuis te kunnen voelen bij HVX?

Dit project bestaat uit zes dagdelen met verschillende activiteiten. Bij de kopjes van de verschillende deelvragen vind je welke activiteiten er bij elke deelvraag horen.

Eindproducten

De eindproducten van dit project zijn:

- een zelf geschilderde kastenwand;

- zelf gemaakte kussentjes aan de muur;

- een zelf gemaakte lamp voor in de genius room.

Aan het einde van dit project heb je ook de antwoorden op de drie deelvragen uitgewerkt en vastgelegd in jouw projectenmap.

Beoordeling

De opdrachten (interviewopdracht en bronnenopdracht) bespreek je allebei met een klasgenoot. Jullie controleren elkaars werk aan de hand van de volgende vragen:
- Is de opdracht volledig?

- Is de tekst duidelijk?

- Zijn er geen taal- of spelfouten in de tekst te ontdekken?

Daarnaast kijkt je coach ook naar het werk dat je hebt ingeleverd en geeft hij of zij feedback op het werk.

Planning

Dagdeel Activiteit Deelvraag
Maandagochtend Interviewopdracht 1
  Kijkopdracht met mevrouw Van Kampen 2
Maandagmiddag Caroussel met opdrachten (bouwen met bamboe, workshop 'jezelf presenteren', spellen met thema 'thuis') 1
Dinsdagochtend Bronnenopdracht 2
Donderdagmiddag Workshops schilderen, naaien en lamp maken -
Vrijdag Schilderen en lamp maken -
Vrijdagmiddag Afronden flow