Eindproduct: ‘Het gat in de muur’
De computerkiosken in India zijn opgezet door Sugata Mitra. Hij bedacht de eerste kiosk in Madangir en noemde zijn project ‘Het gat in de muur’. Er zijn al meer dan honderd kiosken in sloppenwijken en plattelandsdorpen. Het grote succes van het project zit hem vooral in het feit dat kinderen in staat zijn zichzelf, in groepsverband, allerlei vaardigheden aan kunnen leren. En dat zonder tussenkomst van onderwijzers.
Hole in the wall – Suga MitraPosted on oktober 22, 2010 by Monique Iemand die ik zeer bewonder is Sugata Mitra. Deze man uit India heeft met zijn “Hole in the Wall” (gat in de muur) experimenten bewezen dat kinderen zichzelf en elkaar kunnen onderwijzen als ze gemotiveerd worden door elkaar en hun nieuwsgierigheid. In 1999 bouwden Sugata Mitra en zijn collega’s een gat in de muur in een sloppenwijk aan de rand van New Delhi, installeerden een PC met internet, en lieten het geheel achter met een verborgen camera op de pc gericht. Wat ze zagen was dat de kinderen uit deze wijk aan de slag gingen met de computer, leerden deze te gebruiken en online te gaan, en elkaar daarna onderwezen! Dit project laat zien dat een stimulerende omgeving kan leiden tot zelf-educatie en samenwerkend leren. Kinderen willen wel, als ze de kans maar krijgen…. Inspirerend! Bron: http://www.ikleerinbeelden.nl/beelddenken-kijken/hole-in-the-wall-suga-mitra/ |
Jij bent journalist uit een ander ontwikkelingsland. Je schrijft een enthousiasmerend verhaal over ‘Het gat in de muur’ in de hoop dat anderen in jouw land het voorbeeld willen overnemen. Je krijgt van de eindredacteur van je krant maximaal een half A4-tje om je verhaal duidelijk te maken.
Veel succes ermee!
|
Column schrijvenEen column is een kort stukje tekst, waarin de schrijver zijn mening geeft op een grappige of uitdagende manier. |
|