Inleiding

In de cultuurperiode van de Verlichting, die grofweg de achttiende eeuw omvat, is veel van wat we tegenwoordig als modern beschouwen ontstaan. Zowel ideeën over democratisch bestuur,  onderwijs gericht op de ontwikkeling van het kind als zaken als scheiding van kerk en staat, vrouwenemancipatie en universele rechten van de mens, zijn in deze eeuw uitgedacht en gedeeltelijk in de praktijk gebracht.

Deze webquest en bestaat uit twee lessen. In de eerste les een leertekst over de Verlichting en daarbij een aantal bronnenopdrachten.
In de tweede les een leertekst over de Verlichting in Nederland ten tijde van de Bataafse republiek en later. Ook hierbij horen een aantal bronnenopdrachten. Het is aan te bevelen om de leertekst over de Verliching uit les 1 in ieder geval gelezen te hebben voordat je aan les 2 begint.