Stap 1 Orienteren

Doelen van deze eerste stap

  1. Je nieuwsgierigheid naar een vraag gaat aan
  2. Je denkt na over wat je al kent en wat je wilt leren

Bij Genius Hour gaat het erom dat jij iets gaat leren wat jij wilt. Vanuit school zijn er een paar voorwaarden gesteld en resultaten die van je verwacht worden. Het is per slot van rekening tijdens de lessen van Engels.

Maar binnen deze kaders en resultaten mag jij dus helemaal zelf bepalen welk onderwerp je gaat uitzoeken. Wat heb je altijd al eens willen weten over een ander Engelstalig land? Is er een sport wat je zelf erg leuk vindt en ben je benieuwd hoe ze dit anders doen in Nieuw-Zeeland. Wil je wel eens praten met een trainer daar, of kinderen van je eigen leeftijd hoe zij het doen. Hoe zit het met trainen, wedstrijden, tijd. Is de sport daar wel hetzelfde?

Of heb je een hobby waar je meer over wilt leren? MIsschien lees jij wel veel en ben je benieuwd of ze in Amerika leesclubs hebben die we in Nederland niet kennen. Of overweeg je een jaar naar het buitenland te gaan en grijp je nu je kans om dit uit te zoeken. Misschien wel in het vooruit op je buitenlandse stage? Het is helemaal aan jou.

Een goed begin is het halve werk.

Misschien heb je nu al een idee wat je wilt gaan onderzoeken en tussen welke landen. Toch ga je eerst maar eens op zoek naar informatie over verschillende landen. Op internet vond ik het volgende Blog:

Hoe begroet je iemand in Amerika en hoe in Canada? Het was een vraag die ik nog niet eerder in mijn hoofd had, maar nu ik er over gelezen heb vind ik het wel interessant. Alleen de vraag is natuurlijk niet voldoende, ik moet op onderzoek uit. Wanneer je op internet wilt zoeken naar onderwerpen kun je het best werken via Google, maar dat weet je wel. Weet je ook hoe je het best kunt zoeken?

In de eerste les gaan we vooral brainstormen over allerlei mogelijke onderwerpen.