Op de website van het Da Vinci College vind je onder het kopje 'regelingen en overeenkomsten' verschillende regelingen. Hieronder worden deze regelingen kort toegelicht. Meer informatie vind je door op de toegevoegde 'links' te klikken.
Algemene gedragscode
In het document Algemene gedragscode staat vermeld hoe we met elkaar omgaan om een veilige en prettige omgeving te bieden aan medewerkers en studenten. De algemene gedragscode bevat verschillende regelingen.
Onderwijsovereenkomst (OOK)
De onderwijsovereenkomst is een overeenkomst tussen jou en het Da Vinci College. Je krijgt dit document op papier. De tekst is ook na te lezen op de website bij Regelingen en overeenkomsten. Daar staan ook de documenten voor wat betreft de voorwaarden onderwijsovereenkomst en de overeenkomst examendeelname inclusief bijlage.
Praktijkovereenkomst (POK)
De praktijkovereenkomst is een overeenkomst tussen jou, het Da Vinci College en de werkgever/ het BPV bedrijf . Volg je een bol-traject dan komt de praktijkovereenkomst bol pas aan de orde als de beroepspraktijkvorming gaat beginnen. De praktijkovereenkomst bbl geldt vanaf de aanvang van de opleiding. De praktijkovereenkomst en de bijlage ervan vind je op de website bij Regelingen en overeenkomsten.
Examenreglement
In het examenreglement staan de algemene regels voor de examinering.
Reglement van de commissie van beroep voor de examens
Bij de commissie voor beroep voor de examens kun je beroep aantekenen als een klacht of bezwaar niet tot een voor jou aanvaardbare oplossing heeft geleid.
Deelnemersstatuut
Het deelnemersstatuut is een verzameling van belangrijke voorschriften. Het beschrijft je rechten en plichten als onderwijs- of examenstudent binnen de school. Hierin staat ook belangrijke informatie over aansprakelijkheids- en ongevallenverzekering.
Medezeggenschap
Je hebt recht op medezeggenschap als het gaat om zaken die te maken hebben met de voortgang van de studie, de inrichting van het onderwijs en de voorzieningen en hulpmiddelen die noodzakelijk zijn om het onderwijs goed te kunnen volgen. De opleiding organiseert deze inspraak bijvoorbeeld door lunchgesprekken en/of reflectiegroepen. Het Da Vinci College doet mee aan de landelijke tweejaarlijkse ODIN-enquĂȘte voor studenten van mbo-scholen.
De keuzedelen waaruit je kunt kiezen, zijn afhankelijk van de opleiding. Zo kan je in de opleiding Pedagogisch werk kiezen voor expressief talent, vroegtijdige en voorschoolse educatie (VVE), voorbereiding HBO en/of Engels.
Bij de opleiding tot Verpleegkundige kan je kiezen voor zorgtechnologie en innovaties, wijkgericht werken, voorbereiding HBO en/of ondernemerschap MBO.
Het is de bedoeling dat je keuzedelen kiest die passen bij de opleiding die je volgt. Als je op de knop hieronder drukt, zie je welke keuzedelen er allemaal door het Da Vinci College verzorgd worden. Als er een keuzedeel tussen zit waarvan jij vindt dat het heel goed past bij je opleiding of het werkveld waarin je werkt, kan je daar ook voor kiezen. Als het keuzedeel niet in de configuraties staat die bij jouw opleiding vastgesteld zijn, moet je jouw keuze aanvragen. Hiervoor kan je als eerste bij je studieloopbaanbegeleider terecht.