Beste leerling,
In de les zijn de jeugdculturen ter sprake gekomen. Na de Tweede Wereldoorlog kregen jongeren in Nederland en andere westerse landen meer vrijheid en geld tot hun beschikking om hun leven naar eigen smaak in te richten. Jongeren werden een aparte groep binnen de samenleving, met hun eigen cultuur. Dit zag je in de manier waarop zij met elkaar omgingen, wat zij mooi of juist lelijk vonden, maar ook in uiterlijk vertoon: het haar, de kleding en de manier van praten werd er allemaal door beïnvloed. Muziek speelde hierin ook een belangrijke rol.
Rock-'n-roll was in de jaren '50 de eerste muziekstijl die omarmd werd door jongeren. Stel je voor hoe deze muziek klonk in de oren van hun ouders die alleen rustige deuntjes gewend waren!
Jerry Lee Lewis - Great Balls of Fire (1957) https://www.youtube.com/watch?v=7IjgZGhHrYY
In deze webquest ga je de verschillende jeugdculturen eens nader bekijken en ga je je inleven in een jongere van zo'n jeugdcultuur. Waarvan zou jij wel deel uit willen maken?
Doelen van deze opdracht:
- Je doet kennis op van verschillende jeugdculturen en kunt deze van elkaar onderscheiden.
- Je kunt jezelf verplaatsen in iemand in een jeugdcultuur en dit uitbeelden d.m.v. een foto.
- Je kunt aangeven of je nu zelf tot een subcultuur behoort en zo ja welke.
- Je kunt verschillende soorten bronnen raadplegen en zelfstandig informatie opzoeken op het internet.